Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kaç Yaşına Kadar Araç Kredisi Verilir

Kredi alabilmeniz için yerine getirmeniz gereken teknik şartların çoğunu anlattık. Kredi notunuz düşük olmayacak, isminiz kara listede yer almayacak, kırmızı kalem almış olmayacaksınız, düzenli ikametgâhınız olacak, maaş bordrosu sunacaksınız, SGK prim dokumanız olacak diye sıraladık durduk fakat gözden kaçan bir konu var kredi yaş sınırı, evet bu konuda yazılan makale sayısı yok denecek kadar az hele ki kaç yaşına kadar araç kredisi verilir buna hiç değinilmemiş. Bizde bu sorularınıza araştırarak cevap bulduk ve makalemiz aracılığıyla da sizinle paylaşmak istiyoruz.

Taşıt ( Araç) Kredisi Yaş Sınırı

liseli kredi

Bildiğiniz gibi ülkemizde reşit olmanın yaşı 18’dir. 18 yaşından sonra resmi işlemlerimizde imzamız geçerlilik kazanıyor ve tüm haklarımızı seçme seçilme de dâhil kullanmaya başlıyoruz. Bankadan da kredi almak için öncelikle 18 yaşın üzerinde olmamız gerekmektedir. Tabi ki hadi 18 oldum gidip kredi alayım diye bir mantık söz konusu değil. 18 yaşın üzerinde olsanız bile sabit bir işe sahip olmalısınız, düzenli geliriniz olacak ve bu durumu bankaya kanıtlayacaksınız. Bu aşamadan sonra kredi başvurularınız geçerlilik kazanacaktır.

Kaç Yaşına Kadar Taşıt Kredisi Verilir

 

Gelelim kaç yalına kadar araç kredisi verilir sorusunun cevabına, aslına geneline bakılınca kredi alabilmek için üst yaş sınırı yok. Akli dengesi yerinde olan, düzenli geliri olan ve kredi botu düşük olamayan herkes kredi alabilir. Ayrıca araç kredisi aldığınız da banka size zorunlu hayat sigortası yaptırıyor, ölüm gibi sorunlarda kredi borcunuzun tamamı ya da bir kısmını ödeme yaptığınız rakama bağlı olarak sigorta şirketi karşılamaktadır. Eğer sigorta yoksa borç otomatik olarak aileye kalıyor.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Başvurusu

Taşıt kredilerinde bazı bankalar ödemeleriniz bitene kadar aracı ipotek alıyor. Eğer yine can kaybı yaşanırsa borç karşılığı araç alınabilir. Temelde bu nedenlere bağlı olarak araç kredisi almak için üst yaş belirlenmemiştir. Sizde yaşım sıkıntı olur mu diye düşünüyorsanız diğer şartlar tam olarak var ise; araştırmalarınız sonucunda karar verdiğiniz bankanın en yakın şubesine giderek ya da resmi internet adresi üzerinden kredi başvurunuzu yapıp arabanızı alabilir ve aylık belirtildiği şekilde geri ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Kategori: Genel, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 13 Aralık 2015 - 5:53:39

Benzer Konular

Yukarı Çık