Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İskonto Kredisi Hesaplama

İskonto kredisi özellikle kobiler için çok önemlidir. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin vadesi gelmemiş senetlerinin ödenebilmesi ile ilgili olan iskonto kredisi, bankaların çoğunda verilmektedir. İskonto kredilerinin türleri ve özellikleri birbirinden farklı olabilmektedir. Bu şu anlama gelmektedir; ticari işlemlerden meydana gelmiş ya da henüz vadesi gelmemiş ticari senetler, kredi kapsamında değerlendirilmektedir. Bunlar; çek, senet vb. türde değerli kağıtlardır. Bu kağıtları nakit paraya çevirerek kısa vadeli finansman sağlama imkanına sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra düzenli bir nakit ve vergi yönetimi avantajına da sahip olabilirsiniz.

İskonto kredileri bazı farklı türlere ayrılabilmektedir. Kısa vadeli finansman desteği sağlayan bu krediler, bu zamana kadar vadesi gelmemiş ticari senetlerin nakit paraya çevrilmesini sağlar. Bu nakit para girişi sayesinde şirket içerisine kısa vadede finansman sağlanmış olur. Bunun yanı sıra nakit yönetimi de başarılı bir şekilde yapılmış olur. Şirket yönetiminde daha düzenli bir şekilde nakit para kontrolü sağlanır.

iskonto kredileri

iskonto kredileri

//www.kredisorgulama.org/iskonto-istirak-kredisi

Vergi yönetiminde de iskonto kredilerinin önemli bir payı bulunmaktadır. Genel olarak yıl sonlarında meydana gelen vadeli çek ve senetlerin iskonto ettirilmesiyle birlikte şirketin içerisinde vergi bakımından herhangi bir açık meydana gelmemiş olur.

İskonto Kredisi Veren Bankalar

İskonto kredisi veren bankaların başında Akbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi bankalar gelmektedir. Bu bankalardan alınan krediler sayesinde şirketlerinizin bütün finansal yönetimini kontrol altına alabilirsiniz. Kontrol altına alınan bu işlemler sayesinde genel olarak bütün alanlarda siz de söz sahibi olabilirsiniz. İskonto kredilerini 36 aylık vadeler ile alma imkanını bu bankalar vermektedir. Diğer yandan bankalar üzerinden kredi alarak borçlanmalarınızı sadece kuruma gerçekleştirmiş olursunuz. Yani herhangi bir kişiden borç para almadan hem kurumsal kimliğinize zarar getirmemiş hem de genel anlamda işlemlerinizi devam ettirmiş olursunuz. İskonto kredisini hesaplayabilmek için bankaların kredi sayfalarını kullanabilirsiniz.

Aldığınız kredilerin, internet şubeciliğinde yer her zaman olmaktadır. Bu bankaların kredi hesaplama bölümlerinden kalan borçlarınızı, vade oranlarınızı ve diğer bütün bilgilerinizi görebilirsiniz. Bankalar ile işlem yaptığınız için ödeme planlarınız belirli bir düzen içerisinde gerçekleşir. Bu sayede kredinizin geri kalan durumunu hep görebilirsiniz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 14 Mayıs 2016 - 1:00:19

Benzer Konular

Yukarı Çık