Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İşe Yeni Başlayan Bankacıların Sorunları

İşe yeni başlayan ve idealist bir anlayışla mesleğine tutunan bankacıların yaşadığı sorunlar her geçen gün artmaktadır. Özellikle özel sektörde çalışan bankacıların mesai saatlerinin çok fazla olması, maaş durumlarının tatmin edici olmaması bu sorunların başında gelmektedir.

Bankaların hata kabul etmeyen bir kurum olduğu bilinmektedir. Bundan dolayı bankacılık her bir raporu ve evrakı saklaması gerekir. Bir kuruşun dahi hesabının sorulduğu bankalarda her dönem belirli kontroller yapılmaktadır.

İşlemlerinde herhangi bir sorunun olduğu görülen bankacılık meslek hayatlarına direkt olarak son verilmesi söz konusudur. Bu nedenle bankacılıkta her zaman tamamen dolu konsantrasyonla çalışılması gerekmektedir. Meslek birliğinin olmaması veya herhangi bir grev hakkının olmaması da bankacıların müzdarib olduğu konuların başında gelmektedir. Mesai saatlerinde iyileştirmelerin yapılması, prim yönteminin devreye girmesi ve hizmet içi eğitimlerin daha nitelikli hale gelmesi şimdilik bankacıların talepleri arasında gelmektedir. Bankacılıkta yükselmek de bir hayli zordur.

Bu sistemin daha adaletli ve gerçekten bilgi sorgulayıcı şekilde olması da yeni bankacıların istekleri arasında bulunmaktadır.

Sizin de sorunlarınız varsa lütfen yorum kısmından paylaşımda bulununuz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 13 Şubat 2016 - 1:49:06

Benzer Konular

Yukarı Çık