Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İş Bankası Günde 9 TL Taksitle 7500 TL Kredi

Bir çoğumuz ödeyemediğimiz bir borcumuz yüzünden veya  başka bir ihtiyacımızı karşılamak için nakit ihtiyacımızı karşılamak için  kredi çekmeyi düşünürüz. Ama çekeceğimiz kredi ödemelerinde bizi çok fazla zorlamayacak olması da bizim için çok önemli. Çünkü milyonlarca kişi asgari ücretle zar zor geçinmektedir. Bir de buna yüklü kredi ödemesi gelmesi bizim birçok ihtiyacımızı kısıtlamamıza neden olabilir. Zaten ay içinde birçok ödememiz var. Bunun için de bir çok banka araştırır, hangi bankanın faizi, taksit ödemeleri düşükse orası bizim tercihimiz olur.

Bankalar da insanlara cazip kredi seçenekleri sunmaktadırlar. Sonuçta her banka müşteri sayısını artırmak ister. Şu sıralar İş Bankası’ nın sunmuş olduğu günde 9 TL taksitle 7500 TL ihtiyaç kredisi gündemde. Ayda 270 TL ödemesi 36 ay taksitle verilmektedir. Bu taksit ödemesi birçok insanın aylık rahatlıkla ödeyebileceği bir miktar. Tabi kredi onaylanma işlemlerini de bilmenizi de yarar var. Örneğin başka bir bankadan daha krediniz var ama bu kampanyadan da faydalanmak istiyorsunuz. Her bankada sizin hangi bankadan kredi çektiğiniz gözükmektedir. Yeni yapılan ihtiyaç kredilerinde ki kısıtlamalar, kredi ödemeleriniz maaşınızın yarısını geçmeyecek şekilde olması gerekir. Yani başka bir bankadan çektiğiniz kredi maaşınız yarısını kaplıyorsa krediniz onaylanmayabilir. Bunun yanında kredi notunuzda bankaların kredi başvurunuz da önemsediği bir not. Kredi notunuz yüksekse onaylanmasında zaten bir sorun olmaz ama düşükse red alabilirsiniz.

Kredi notunu neler etkileyebilir biraz onlarda bahsedelim: Daha önceden bir kredi çekmişseniz ve kredinizi düzenli ödememişseniz kredi notunuz düşer, daha sonra bunu toptan kapatmanız da pek fayda etmez. Kullandığınız kredi kartları içinde bu geçerlidir. Bu ayrıntıları bilmenizde de yarar var.

Kategori: İş Bankası Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 14 Mart 2016 - 12:15:08

Benzer Konular

Yukarı Çık