Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


İş Bankası Dosya Masrafı İade Dilekçesi

İş Bankası dosya masrafı iade dilekçesi ilk önce krediyi aldığınız şubeye verilmelidir.

Sözleşmede kesilen dosya masrafı ile ilgili bir madde yoksa sırf bu dilekçe ile İş Bankası size ödeme yapmak zorundadır. 2014 yılında çıkan yasa ile tüketiciler son 10 yıl içinde kullandıkları kredilerden kesilen dosya masraflarını iade olarak almaktadırlar.

İş Bankası kredi dosya masrafının iadesi için ilk yapmanız gereken kredi çektiğiniz şubeye giderek, kredi dökümünüzü çıkartmaktır. Kredi sözleşmeniz elinizde yoksa bankanızdan çıkartmasını isteyiniz, banka yasa gereği size bir örnek vermek zorundadır.

Sözleşmede kesilen komisyonlar yoksa veya sizle müzakere edilmemişse, kesilen bu masrafları dilekçe ile şubeye bildirirsiniz. Banka geçerli bir neden öne süremezse size ödeme yapmak zorunda kalır.

 

Eğer bütün bu süreçlerin sonunda davayı siz kaybederseniz mahkeme masrafları, bilirkişi ve tebligat ücretleri ile karşı tarafın 660TL’lık avukatlık ücretini siz ödemek zorunda kalırsınız.

Dosya masrafı iadesi dilekçe örneği aşağıdadır;

 

İş Bankası …………Şubesi Müdürlüğüne

 

……………nolu müşterinizim. Şubenizden…….. tarihinde………..ay vadeli olarak………faiz oranı üzerinden ………..TL …………kredisi kullandım……..ay ödeme yaptım.

 

İlgili krediyi kullanırken dosya masrafı adı altında tarafımdan eke makbuzunu sunduğum……TL kesinti yapılmıştır. Kesilen bu tutarın, 4077 sayılı Tüketici Koruma Kanunu’na göre haksız şart sayıldığından tutarın tarafıma iade edilmesini talep ediyorum.

 

Tarih

Ad soyad imza

Adres

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: İş Bankası
Yazar: Tarih: 14 Mayıs 2015 - 6:46:28

Benzer Konular

Yukarı Çık