Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İş Bankası Altın Hesabı

Altın yatırımı yapıp altın burma bilezikleri kolumuza dizme dönemi çoktan geride kaldı. Türkiye İş Bankası’yla artık altın da biriktirebilirsiniz. Yapacağınız bu altın birikimlerini güvenle saklayabilmeniz için vadeli ve vadesiz olmak üzere altın mevduat hesabı seçenekleri sunuyor.

Vadesiz altın mevduat hesabı açtırmak için en yakın İş Bankası şubesine başvurabilir, internet şubesi veya İşCep‘ten yararlanabilirsiniz. Vadesiz altın mevduatının 100.000 TL’si tasarruf mevduatı sigortasına tabidir. Vadesiz altın mevduatı hesabınızdan herhangi bir komisyon alınmaz ve alım-satım işlemleri sırasında vergi kesilmez.

Vadeli altın mevduat hesabınızla altın birikimlerinizi güvenle saklarken faizlerle de kazanırsınız. 6 aydan 1 yıla kadar vadelerle vadeli altın mevduat hesabınızı açtırmak için iki yol kullanabilirsiniz:

Vadesiz altın mevduatı hesabınızdaki altınları kullanarak vadeli altın mevduat hesabı açmanız mümkün. Vadesiz altın mevduatı hesabınız yoksa veya vadesiz hesabınızdaki altınlara dokunmadan yeni bir vadeli hesap açtırmak istiyorsanız, internet şubesi ve İş Bankası şubelerine başvurarak da vadeli altın mevduat hesabına sahip olabilirsiniz.

Kategori: İş Bankası
Yazar: Tarih: 19 Şubat 2016 - 2:00:58

Benzer Konular

Yukarı Çık