Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İş Bank Bankamatik Kartı Hesap No Nerede Yazar

İş Bankası, vadeli veya vadesiz hesabı olan müşterilerine bir kart vermektedir. Bu kart İş Bankası bankamatikleri başta olmak üzere ortak bankamatiklerde de geçerli olmaktadır. Bu kart sayesinde para çekebilir, kredi kartı borcu ödeyebilir veya para gönderebilirsiniz. İş Bankası Bankamatik kartının kaybolması durumunda da hemen bir İş Bankası şubesine gelebilir veya  İş Bankası telefon bankacılığını arayarak kartınızı iptal ettirebilirsiniz. İş Bankası bankamatik kartınız bloke olursa veya bankamatiğin içerisinde sıkışırsa bunun için de günün her anında İş Bankası telefon bankacılığını arayabilirsiniz. İş Bankası hesabını açtırdığınızda bankamatik kartınız belirtilen adresinize gönderilmektedir. Adresinize gelen kart içerisinde kart bilgileriniz, hesap numaralarınız ve müşteri numaralarınız yer almaktadır. Bu sayede kartınızı kullanabilir ve gerekli olan durumda işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Numarası Nerede Yazar?

iş bankası bankamatik kartı

iş bankası bankamatik kartı

İş Bankası bankamatik kartınızın bilgileri kartın üzerinde yer almaktadır. Bu kar üzerinde müşteri numarası, şube kodu ve hesap numarası yer almaktadır. Bunun yanı sıra kartınız arkasında internet üzerinden alışveriş yapmanızı kolaylaştıran CV 2 numarası yer almaktadır. CV iki numarasını hiç kimseyle paylaşmamanız gerekmektedir. Aksi durumda sizin kartınızda dolandırıcılık işlemleri görülebilir ve hesap kartınızın içerisindeki bilgilere kopyalanarak kötü niyetli kişiler tarafından kullanılabilir.

İş Bankası bankamatik kartınızın üzerinde yer alan 11 haneli numaranın ilk 4 hanesi şube kodunu göstermektedir. Hesabınızı açtırdığınız İş Bankası şubesinin bir numarası olmaktadır ve hesabınız bu şubeye kayıtlı olarak görülür. İş Bankası şubelerinin numaraları birbirinden farklıdır. Bu sayede herhangi bir karışıklık meydana gelmez. Diğer yandan kart üzerinde yer alan numaralar arasında kalan 7 haneli numara hesap numaranızdır. Hesap numaranız bu bölümde yer alır ve para yatırma işlemlerinde veya para çekme işlemlerinde bu numarayı kullanmanız gerekmektedir.

İş Bankası hesap numaranız sayesinde İş Bankası’nın bütün bankacılık olanaklarından yararlanabilirsiniz. Bu numarayı girerek ve şifrenizi de tuşlayarak telefon bankacılığı üzerinden bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Buna ek olarak İş Bankası internet bankacılığı açma hakkına da sahip olursunuz. Böylece para gönderme ve diğer bankacılık işlemlerinizi mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Böylece İş Bankası bankamatik kartınızın bütün imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 28 Haziran 2016 - 11:07:13

Benzer Konular

Yukarı Çık