Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren 7 Banka Önerisi

Bankalardan kredi almak için kredi notunuz düşük mü? Geçmişte yaptığınız gecikmelerden dolayı kredi başvurularınız olumsuz mu değerlendiriliyor? Bireysel ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ya da konut kredisi alabilmek için bankaların birçok kriteri var. Eğer bu kriterlere uygun değilseniz ya da geçmişte aldığınız kredileri zamanında ödemediyseniz, yeni kredi başvurunuz için banka sizden teminat olarak sahibi olduğunuz taşınmaz mülkün ipoteğini talep edebilir. İpotekli ihtiyaç kredisi olarak bankalardan alacağınız bireysel ihtiyaç kredilerinde, sahibi olduğunuz evi, arabayı, dükkanı ya da arsayı ipotek ederek bankanın belirleyeceği kredi limiti oranında kredi çekebilirsiniz. Böylece kredi notunuz düşük ya da çalışmıyor olsanız bile, kefilsiz olarak bankalardan kredi alabilirsiniz. Peki, ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri? Bu kredi türünde bankalar ne kadar faiz uyguluyor? Cevabı yazımızın devamında…

1. Vakıfbank

İpotek karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi kapsamında bireysel ihtiyaç kredisi kullanabileceğiniz Vakıfbank’ta bu kredi türünde 48 aya kadar vade seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Aylık eşit taksitli ya da 3 ayda bir ödeme şeklinde alabileceğiniz bu kredi türünde, sahip olduğunuz taşınmaz malı ipotek göstererek nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Vakıfbank, ipotekli ihtiyaç kredisi limitini taşınmaz malın ekspertiz değerinin %80’i olarak belirlemiştir.

2. Akbank 

48 aya kadar vadelerle alabileceğiniz Akbank ipotek karşılığı bireysel kredi seçeneğinde, aylık %1,29 faiz oranından yararlanarak uygun faiz oranları ve esnek ödeme koşulları ile kredinizi alabilirsiniz. Yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi ihtiyaçlarınız ya da daha uzun vade seçeneklerinden yararlanmak istediğinizde, Akbank’ın ipotekli ihtiyaç kredisi seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Teminat olarak konut/iş yeri ipoteği alınmaktadır.

3. ING Bank 

Gayrimenkul ipoteği karşılığında ING Bank’tan alabileceğiniz ipotekli bireysel ihtiyaç kredisine hemen başvurun, avantajlı faiz oranlarından yararlanın. Aylık %1,34 faiz oranı uygulanan bu kredi türünde 1.000.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için ipotek karşılığı finansman desteği sağlanır.

4. Ziraat Bankası 

Uzun vadeler, düşük ödemeler ya da kredi notu düşük olan vatandaşlar için ipotekli ihtiyaç kredisi Ziraat Bankası’nda. İpotek olarak sahibi olduğunuz konutu göstermeniz durumunda konutun ekspertiz değerinin %80’i, iş yeri göstermeniz durumunda ekspertiz değerinin %75’i oranında ve arsa göstermeniz durumunda ekspertiz değerinin %50’si oranında kredi kullanabilirsiniz.

5. İş Bankası 

Konut, işyeri ya da arsa ipoteği ile alabileceğiniz İş Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi ile yüksek tutarlı kredi alabilir ya da daha uzun vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bu kredi türünde faiz oranları aylık %1,20’den başlamaktadır.

6. Yapı Kredi 

Bireysel finansman ihtiyaçlarınız için Yapı Kredi’den ipotekli ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Teminat olarak göstereceğiniz konutun ekspertiz değerinin %50’sine kadar alabileceğiniz bu kredi seçeneğinde 48 aya varan vadelerden yararlanabilirsiniz.

7. QNB Finansbank

1.000.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için QNB Finansbank’tan alabileceğiniz ipotekli ihtiyaç kredisinde 120 aya varan vadelerden yararlanabilirsiniz. Kredi teminatı için konut, işyeri ve arsa kabul edilmektedir. Evinizin ya da iş yerinizin ekspertiz değerinin %75’i ve arsanızın ekspertiz değerinin %50’si oranında kredi kullanabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi ve farklı banka alternatifleri için şu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 30 Kasım 2016 - 3:03:10

Benzer Konular

Yukarı Çık