Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İpotekli Ev Nasıl Alınır? İpotekli Ev Nasıl Satılır?

Bilindiği gibi birçok kişi ev almak için konut kredisine başvurmaktadır. Bankaların ev kredisi ürünleri ile her ay belirlenen miktarda kredi geri ödemesi yapılarak kira öder gibi ev sahibi olmaya çalışan kişiler bulunmaktadır.

Konut kredisi ile doğru bir ödeme planı yaptığınızda ve doğru bir ev seçtiğinizde hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Fakat her zaman her şey istediğiniz gibi olmayabilir. Böyle bir durumda evinizi satışa çıkarma yoluna başvurabilirsiniz.

İpotekli Ev Kredisi Nasıl Alınır?

banka ipotekli ev

banka ipotekli ev

Krediniz ile ev satın aldığınızda banka tarafından ipotek olarak eviniz belirlenir. Böyle olunca kredisi ödenmekte olan eviniz için ipotekli ev satılması evi satın alacak kişi ile anlaşarak yapacağınız bir durumdur. İpotekli evi satmak istediğinizde evi satın alacak kişi ile anlaşarak banka işlemlerinizi düzene koymanız gerekir.

Eğer evi alacak kişi evin bedelini kredi çekerek kullanacaksa bankanın onayını alarak kredi borcunuzu alıcıya devredebilme imkanınız da bulunmaktadır. İpotekli bir ev almak istediğinizde evin ipotekli olup olmadığını öncelikle tapuda görmeniz mümkündür. Konutun üzerinde ipotek olsa bile konutu satın almanız mümkündür. Kredi ile ev almayı planlıyorsanız çektiğiniz tutarın bir kısmı ile ipotek borcunu ödeyerek ödeyeceğiniz tutardan düşürebilirsiniz.

Kategori: Diğer, Genel
Yazar: Tarih: 19 Ocak 2016 - 8:32:47

Benzer Konular

Yukarı Çık