Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İPhone İnternet Bankacılığı Uygulamaları Güvenli Mi?

İ phone da internet bankacılığı ne kadar güvenli? Bilgisayarlar akıllı telefonlar aracılığında artık cebimize girdi. Kimse sosyal medyadan faydalanmak içi bilgisayar açmıyor, kimse haberleri okumak için de bilgisayar başına oturmuyor. Ne gerekiyorsa cep telefondan internete bağlanarak çözebiliyoruz. Araştırma yapıyor dilediğimize ulaşabiliyoruz. Durum böyle olunca akıllı telefon ve internet kombinin den internet bankacılığına da girmeye başladık. Ben İPhone kullanıcı olarak İPhone internet bankacılığı uygulamaları güvenli mi merak ettim sonuçta hesaplarımızı internet bankacılığı ile kontrol edebiliyoruz. En ufak hata da maddi kayıplar ile yüz yüze kalabiliriz.

Bu konuda yazılmış tüm makalelere göz attım, araştırmacıların metinlerini okudum, formlara anketlere göz attım ve İPhone internet bankacılığında güvenilir olduğu çözümledim.   Hatta İPhone işletim sisteminin daha güvenilir ve sağlam olduğunu bu nedenle de zararlı yazılımları çalıştırma olasılığının düşük olduğundan, bu nedenle daha güvenilir bulunduğundan bahsedenler var. Telefondan bağlanırken WİFİ yerine kendi ver bağlantınızı kullanın daha güvenilirdir şeklinde tavsiyelerde bulunanlar da var. Durum böyle olunca bize de bu tavsiyeleri uygulamak kalıyor.

internet bankacılığı güvenliği

internet bankacılığı güvenliği

Telefondan internet bankacılığına giriş yaparken tek kullanımlık şifre kullanmak gelecek zararlara karşı alınacak önlemlerden biri olabilir ya da güvenli çıkış yapın. Eğer kayıtlı kalır ve çıkış yapmazsanız ve telefonunuz başkasının eline geçer ise maalesef yine can sıkıcı bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca telefondan internet bankacılığına sıklıkla girildiğini bilen bu firmalar da güvenilirliği en üst seviyeye çıkarmak amacıyla yazılım ve donanım oluşturmaya başladılar.

Akıllı Telefon İnternet Bankacılığı Mağdur Eder Mi?

İPhone bankacılığı uygulamaları güvenli mi, soruma ben bu şekilde cevap buldum ve sizle de paylaştım. Gerekli önlemleri aldıktan sonra telefondan da rahatlıkla internet bankacılığına girebilirsiniz. Havale, EFT, fatura ödeme, kredi ve kredi kartı ödeme işlemlerinizi yapabilir ve işlem dekontlarınızı mail adresinize alabilirsiniz. Sistem bu denli kolay. Sizi bilmem ama ben koskoca bankayı sanki cebime cep telefonuma sığdırmış gibi hissediyorum ve bu bankaya gitme yükünden bir çırpıda kurtuluyorum. E siz daha neyi bekliyorsunuz ki, bankaya gitmekten sıraya girip işlem yapmaktan kurtulun zamanınız boşa akmasın heba olmasın.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 2 Ocak 2016 - 5:07:14

Benzer Konular

Yukarı Çık