Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İkinci El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Özel Tüketim Vergisi, doların yükselişi ve daha birçok kritere bağlı olarak günümüzde 0 km araç sahibi olmak oldukça zor. 5 yaşından küçük ya da 5 yaşından daha büyük araçlar için bankaların tüketiciye sunduğu ikinci el taşıt kredisi kampanyaları bulunuyor. Düşük faizler ve uygun ödeme seçenekleri ile alabileceğiniz ikinci el taşıt kredisi için hangi seçenekler var? Bankaların dışında ikinci el taşıt alabileceğiniz firmalar ve taşıt kredisi veren finans kuruluşları hangileri? “İkinci el taşıt kredisi nasıl alınır?” diyorsanız, bu yazımızı okumaya devam edebilirsiniz…

İkinci el taşıt kredisi almak için öncelikle hangi bankadan kredi alacağınıza karar vermelisiniz. Bunun için müşterisi olduğunuz bankayı tercih edebilir ya da bankaların taşıt kredisi için sundukları avantajları karşılaştırabilirsiniz. Örneğin %1,45 faiz oranı sunan bir kredi kampanyası yerine %1,30 faiz oranı sunan bir kredi kampanyasını tercih ettiğinizde, toplam geri ödeme tutarı da azalacaktır. Ayrıca bankaların kredi hesaplama araçlarını kullanarak yıllık maliyet oranını da karşılaştırmanızı öneriyoruz. Çünkü faiz oranı düşük görünse bile, yıllık maliyet oranı yüksek olan bir ikinci el taşıt kredisinin geri ödemesi, faiz oranı daha yüksek görünen diğer bankadan daha fazla olabilir. Kredi başvurusu yapmadan önce, kredi notunuzu öğrenin ve kredi almak istediğiniz bankanın istediği kriterlere uygun olup olmadığınızı da gözden geçirin. Bu kriterlere uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, ikinci el taşıt kredisi için gerekli belgeler ile birlikte bankaya giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Diyelim ki ödemekte olduğunuz başka bir banka kredisi daha var ve banka size ikinci bir kredi vermiyor. Peki, bu durumda ne yapacaksınız?

Bunun için birkaç farklı seçeneğiniz var. Sizin adınıza bankaya başvuru yapan kuruluşları tercih edebilir, araç değerinin yüzde yüzüne kadar kredi imkanı sunan finans kuruluşlarını tercih edebilir, kredi kartına taksitle kredi alabilir ya da senetle araba veren araba firmalarının sunduğu kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Son dönemde senetle araba alan tüketicinin sayısı oldukça fazla. Galeriler ve çeşitli finans kuruluşlarından; kredi notu düşük olan ya da bir nedenden kredi alamayan tüketiciler, daha yüksek komisyonla ikinci el araç satın alabiliyor. Özel bir birikiminiz yoksa ve araba kredisi almak için yeterli peşinatınız yoksa siz de senetle araba ya da kredi imkanı sunan finansal kuruluşlarını tercih edebilirsiniz. Bu finansal kuruluşların bazıları kredi notunu gösterir belge, gelir belgesi gibi belgeler talep etse de, bazı finans kuruluşlarından ve galericilerden senetle araba sahibi olmak da mümkün.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 21 Kasım 2016 - 7:25:35

Benzer Konular

Yukarı Çık