Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İhtiyaç Kredisini Erken Kapatmak Avantajlı Mı?

Belli başlı ihtiyaçlarımız için nakit toplu paraya ihtiyaç duyarız ve bunun için çeşitli yollar ararız ve bu yolun sonu genelde bankalara çıkar ve bireysel kredi kullanırız. Krediyi kullanırken ödemelerini, faizlerini her şeyini iyice araştırıp bize en uygun olanını seçeriz. Bu krediyi kullanırken elimize başka bir yerden toplu para geçti diyelim ve krediyi bununla kapatmayı düşünürüz, peki kullandığımız bu ihtiyaç kredisini erken kapatmak avantaj sağlar mı bize. İhtiyaç kredisini kullanırken erken kapatmanın hem avantajı hemde dezavantajı var.

İhtiyaç Kredisi Erken Kapama

ihtiyaç kredisi

ihtiyaç kredisi

Avantajlarından en büyüğü krediyi kullanan kişiyi psikolojik açıdan rahatlatması, borcu olan ya da taksiti olan biri psikolojik olarak rahat edemez. Krediyi erken kapatmanın en büyük avantajlarından biridir ve kişiyi manevi olarak rahatlatır. Düzenli kredi ödemesi yapan bir kişinin kredi notu otomatikman yükselir özellikle vadesi olmadan tamamının ödenmesi notu dahada yükseltir.

Kredinin erken kapanması ileri ki dönemlerde tekrar ihtiyaç kredisi kullanılmak istendiğinde bankalar tarafından güvenilir müşteri gözüyle bakılır ve kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına katkıda bulunur. Az faiz ödenmiş olur, Üstelik önden ödediğiniz sigorta bedelinin kalanını geri isteyebilirsiniz.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 1 Mayıs 2016 - 12:58:43

Benzer Konular

Yukarı Çık