Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İhtiyaç Kredisi 48 Ay Oldu Mu?

İhtiyaç kredilerinde uygulanan en fazla faiz oranı 24 ay iken son düzenlemeler ile 36 aya çıkarıldı. Fakat tüketiciler hala bu vade süresinin az olduğunu, az olan vade süresine bağlı olarak aylık taksitlerinde fazla olduğunu savunuyor ve bu yüzden kredi çekmek istemiyorlar.

48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar

48 ay vadeli kredi

48 ay vadeli kredi

Duruma genel olarak bakıldığında tüketici haklı. Çünkü aldığı maaşın yarısını her ay düzenli olarak krediye vermek geçinmeyi zorlaştırıyor.  Hem kredi hem ev masrafları, elektrik, su, doğalgaz, gıda tüketimi de eklenince maalesef kalan kısım yetmiyor.

48 AY VADELİ KREDİ

Bu sıkıntılardan dert yanarken beklediğimiz fırsat uygulanmaya başladı. Tüm bankalar olmasa da bazı bankalar ihtiyaç kredilerinde 48 ay vade uygulamalarına geçti. Garanti bankası, Deniz bank, Halk bankası ve Yapıkredi bankası vade sürelerini 48 aya çıkaran ilk bankalardan oldu. Bunun yanı sıra diğer bankalarda farklı kampanyalar ile vade sürelerini 48 aya çıkarmayı hedefliyorlar ve alt yapıyı oluşturmaya başladılar.

İhtiyaç kredisi 48 ay oldu mu sorumuza bu şekilde cevap bulduk. Kısa zaman da dileriz kalan bankalarda 48 ay vade uygulamasına başlarlar.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 21 Kasım 2015 - 8:31:03

Benzer Konular

Yukarı Çık