Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İcra Borcu için Kredi Nasıl Çekilir?

İcra borcu için kredi çekme; Borç yiğidin kamçısıdır. Artık günümüzde borçsuz insan pek yok gibi. Kredi kartlarına olan borçlarımız, ev kredilerine olan borçlarımız gibi bir başlarsak inan ki saymakla bitmez. Çünkü günümüzde peşin olarak almak o kadar zor ki. Hatta borçlarımızı bile borçla kapatır bir toplum haline geldik. Yeter ki zaman kazanayım. Kazanınca ne olacaksa. Belki bu zaman için de bir milli piyango vurur, hepsinden kurtuluruz. İnan ki artık maalesef borçla ölüyoruz. Yaşam standartlarımız daha geniş ama para yönünden değil ihtiyaçlar yönünden. Daha modern bir toplumuz ama daha borçlu.Giderler çok ama gelirler az.Kredi kartı mağdurları o kadar çok ki. Artık mahkemeler de ve avukatlar da yığılan dosyalar sayısız. Bu borçlar dan dolayı hapis cezası da olmadığı ve ev haczini gerçekleştiremedikleri için yıllar süren bir süreç. Avukatlar hiç vazgeçmiyorlar ama sürekli alacaklarını tahsis etmek için elinden geleni yapıyorlar. Tabi üzerine yüksek faizler koyarak. Bu duruma kimse düşmek istemez. Sonuçta icra borcundan dolayı sürekli rahatsız ediliyorsunuz ve psikolojiniz bile bozuluyor.Bu durumu toparlamak için elinizden geleni yapmaya çalışırsınız. Kara liste kredisi ve icra kredisi almak güzel bir alternatif çözüm olabilmektedir.

Kara listeye alındığınız için hangi bankaya giderseniz gidin talepte bulunacağınız kredi onaylanmayacaktır. Çünkü bu sizin bankalar nezdinde sicilinize işleyecektir. İlk tercih olarak borcunuz olduğu bankaya yada avukata gitmeniz olacaktır. Sonuçta size taahhüt karşılığında bir taksitlendirmek sunmak  zorundalar. Ama bu taahhütünüz sonunda yine ödeyemezseniz dikkatli olun hapis cezası olur. Diğer bir seçenek ise senetli olarak borç almak.

Senetli olarak borç veren bazı kurumlar var ama ne kadar güvenilir bilinmez. Yada başka bir bankaya giderek diğer borçlarınızı kapatması sonucunda kredi talebinde bulunabilirsiniz. Tabi o banka sizden  bir veya iki sağlam bir kefil yada üzerinize kayıtlı bir devre mülk isteyecektir. Bunun haricinde kredi çıkması pek mümkün değil. Maalesef ki durum zor.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 19 Mart 2016 - 12:53:01

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. mustafa dedi ki:

    İcra borcumdan dolayı paraya ihtiyacım var.Kredi notum düşük olduğu için bankalar kredi vermiyorlar.

Yukarı Çık