Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

IBAN Numarasından Hesap Numarası Nasıl Öğrenilir?

İban numarasından hesap no (numarası) öğrenme işlemleri hakkında banka banka bilgi vereceğiz. Aşağıda hangi banka müşterisi iseniz ona göre iban no da hesap no öğrenmeyi seçebilirsiniz.Uluslararası alanda kullanılan IBAN numarası Türkiye’de de geçerli olmaya başlamış ve artık bütün bankalar tarafından zorunlu olarak müşterilere verilen bir hesap numarası olmuştur. IBAN ile birlikte genel olarak işlemler daha sorunsuz ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra IBAN numarası üzerinden yapılan işlemler bütün ülkelerde gerçekleşeceği için bu numara sayesinde yurt içine veya yurt dışına para gönderebilirsiniz. Para gönderme işlemlerinde yer alan bütün masraflar ve diğer işlemler uluslararası hesap numarası ile birlikte daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. IBAN numarası üzerinden yapacağınız işlemlerinizi genel olarak internet şubeleri üzerinden yapabilirsiniz.

iban no kaç hanelidir

 

 

Yaklaşık olarak 33 Avrupa ülkesinde geçerli olan IBAN numarası Türkiye’deki bankalarda da 2010 yılından itibaren kullanılmaya başlandı. Bu sayede bankalardaki mevcut hesap numaraları yerine kullanılan IBAN (International Bank Account Number) numarası herkese kolay bankacılık imkanı sunmaya başlamıştır. Yapılan Avrupa Birliği düzenlemeleri ile birlikte kullanılan IBAN numaraları bankacılık çerçevesinde hızlı ve güvenli para transferi yapabilmek için ortak bir sisteme geçmek adına tercih edilmektedir. Bankaların para transferi maliyetlerini düşürmek amacıyla uluslararası banka hesap numarası standardı olarak geliştirilen bu sistem bütün Türk bankalarında geçerlidir.

ibandan şube no bulma

ibandan hesap no bulma

Bankaların kendi isteklerini kullanarak belirledikleri banka hesap numaralarında belli bir standart olmadığı için para transferi işlemlerinde birtakım sorunlar ve önemli hatalar meydana gelmektedir. Bu hatalardan dolayı da bir miktar gecikmeler yaşanmıştı. Türkiye’de ve Avrupa’da kullanılmaya başlayan IBAN uygulaması ile birlikte her ülkenin belli bir standardı ve özel şifreleme algoritmalı sistemi meydana geldi. Buna da “kontrol rakamı” ismi verildi. Bu rakam Türkiye için de 26 hane olarak belirlendi. IBAN numarası ile para transferi işlemlerinde hatalar en aza indirildi ve bütün bankalarda birlik sağlandı.

Bankanızda yer alan IBAN bilgilerinizi kullanarak, Türkiye’de ve yurt dışındaki bankalar arasında ya da kendi bankanızda diğer yurt içi bankalarına kolay bir şekilde para transferinizi yapabilirsiniz.

IBAN numarasından hesap numarası öğrenilmesi son derece kolaydır. Bankaların online sistemi üzerinden yapılan bu işlemler ile birlikte IBAN numarasından hesap numarası, hesap numarasından da IBAN numarasını öğrenebilirsiniz.

Akbank Iban Numarası ve Hesap Numarası Sorgulama

Akbank Direkt Mobil ile birlikte Türkiye genelindeki bütün Akbank Şubeleri ve Telefon Şubesi üzerinden Akbank IBAN numarası üzerinden hesap numarası sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. IBAN numarasını bu sayede görebilir ve bütün havale veya eft işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Akbank IBAN numarası ile birlikte genel olarak bütün bankalar ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Yapı Kredi  Iban Numarası ve Hesap Numarası Sorgulama

Yapı Kredi internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve şubeler üzerinden Iban numaranızı ve buna bağlı olarak hesap numaranızı görebilirsiniz. İşlem sorgulamalarınızı da sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Bu sayede ödemelerinizi de hem yurt içinde hem de yurt dışında yapabilirsiniz.

Garanti Bankası  Iban Numarası ve Hesap Numarası Sorgulama

Garanti Bankası ile birlikte yurt içinde ve yurt dışında hem masrafsız, hem hızlı hem de sorunsuz bir şekilde para transferi işlemlerinizi yapabilmek için Garanti Bankası internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve diğer bankacılık işlemlerinizi kullanabilirsiniz. Bu sayede Iban numaranızı ve hesap numaranızı anında görebilir ve bütün bankacılık işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

ING Bank Iban Numarası Hesap Numarası Sorgulama

ING Bank ile birlikte işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapmak için IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. IBAN numarası ile birlikte sizler de hem yurt içinde hem de yurt dışında genel olarak para transferlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. ING Bank internet şubesi, telefon şubesi ve diğer bütün şubeler üzerinden işlemlerinizi IBAN numarası üzerinden yapabilir ve IBAN numaranızı bilmiyorsanız hesap numarası ile birlikte sorgulamayı ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Halk Bankası  Iban Numarası ve Hesap Numarası Sorgulama

Türkiye’nin en önemli bankalarından birisi olan Halk Bankası IBAN numarası bakımından sizlere çok önemli avantajlar sağlıyor. IBAN numarası ile birlikte genel olarak sizler de yurt içinde ve yurt dışında işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Swift başta olmak üzere havale ve diğer eft işlemlerinizi yapabilir ve her zaman Halk Bankası internet bankacılığını kullanarak IBAN numaralarınızı anında öğrenebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 18 Temmuz 2016 - 10:16:07

Benzer Konular

Yukarı Çık