Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

İban Numarasından Banka Hesap No ve Şube Öğrenme

Avrupa birliği düzenlemeleri ile yeni olan birçok şey ile karşılaştık. Iban numarası bu düzenlemeler çerçevesinde hayatımıza giren yeni sistemlerdendir. Iban ile ülkeler arası gerçekleşen para transferlerinin hızı ve kalitesinin arttırılması maliyetini düşürmek hedeflenmiştir. Hangi baka müşterisi olursanız olsun Iban numaranız vardır. Iban numarasından banka hesap no ve şube öğrenme işlemini tarafınıza aktarım.

İBAN NUMARASI KAÇ HANEDEN OLUŞUR

iban no kaç hanelidir

iban no kaç hanelidir

Iban numarası 26 haneden oluşmaktadır. Bu 26 haneli dizeden TR olan kısım uluslararası kodumuzdur. TR sonrası gelen iki hane kontrol basamaklarıdır. Ardından gelen 5 hane banka kodudur. Iban numarasında ki son 16 haneli kısım ise hesap numaranızı göstermektedir.

Eğer Iban numaranızı bilmiyorsanız hesap kartınızın bağlı olduğu bankanın yedi yirmi dört hizmet veren telefon bankacılığı ile bağlanarak anında öğrenebilir ve havale işlemlerinizi bu numara ile yapabilirsiniz.

Iban numarasından banka hesap no ve şube öğrenme işlemleri üst metinlerde anlattığımız gibidir. Sizde Iban numaranızı inceleyerek bu bilgilere ulaşabilirsiniz rahatça ve gerekli olduğunda da kullanabilirsiniz.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 10 Kasım 2015 - 7:10:51

Benzer Konular

Yukarı Çık