Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

HSBC Altın Hesap Başvurusu

HSBC altın hesabı başvurusu yapmanın avantajları nelerdir? Altının son beş altı yıldaki yükselişi, tüm yatırım yapmak isteyenleri altına yönelti. Parasını değerlendirmek için yastık altı altınlar çoğaldı. Çünkü yaptırdığımız altınlar bir sonraki sene neredeyse ikiye katlıyor. Buda yatırımcıları sevindiriyor. Ama altın yaptırıp evimizde saklamak ne kadar doğru? Allah korusun bir hırsızlık vakasında, bütün yatırımımız çalınabilir. Böyle haberleri hemen hemen her gün haberlerden duyuyoruz. Bizim başımıza gelmez, demeyin maalesef ki olabilir. Çünkü bu konuda inanılmaz derecede ilerideyiz. Hem altının yükselişinden faydalanmak hemde böyle bir durumdan korumak için birçok seçenekler var.

HSBC altın hesabı

HSBC altın hesabı

Mesela; Hsbc Bankası altın hesabı. Hem altın alıyorsunuz hem de çalınma riskinden korunmuş oluyorsunuz. 0,01 gram ve katları almak şartı ile altın hesabı açtırabilirsiniz. Fiziki olarak altın hesabı değil. Siz sadece altın hesabı açmak istiyorum diyorsanız, o günkü altın fiyatlarından hesaplanıp, altının yükselişine göre vadeli hesap açılıyor. Vadesiz olması ayrıca bir güzel tarafı. Yani istediğiniz zaman bu hesabınızdaki altın fiyatlarına endeksli olarak geri talep edebiliyorsunuz. 100 BİN TL si de devlet güvencesinde olmaktadır. Minimum 300 gram olmak şartı ile 32 gün ve daha fazla vade ile açabilirsiniz. Daha sonra sadece faizlerini kullanmak gibi bir şansınız var. Yani yatırdığınız altın gramı sabit kalırken, altın ne kadar yükseldiyse ve ana paranıza ne kadar faiz getirdi ise onu çekebilirsiniz. Yani bu şekilde altınlarınızı hem güvence altına almış oluyorsunuz hem de altının yükselişinden faydalanmış oluyorsunuz. Ya da zaten Hsbc Bankasında olan TL Hesabınız veya USD ve EUR hesabınız var ise bunu altın hesabına çevirebilirsiniz. Sizin için hangi yatırım daha faydalı olduğunu düşünüyorsanız, o şekilde değerlendirebilirsiniz. Karar tamamen sizin. Yada bu konuda bankanıza giderek müşteri hizmetlerinden daha detaylı bilgi alabilir, müşteri hizmetleri sizin için daha iyi bir yatırımı size sunacaktır.

Hsbc Bankasının bu altın hesabından yararlanmak istiyorsanız size en yakın bir Hsbc Bankasına başvurabilirsiniz. Yada 0850 210 10 11 numaralı müşteri hizmetlerinden konu ile ilgi olarak merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Kategori: HSBC Bankası
Yazar: Tarih: 1 Nisan 2016 - 9:25:18

Benzer Konular

Yukarı Çık