Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Hisseli Tapuya Kredi Çıkar mı?

Bildiğiniz gibi günümüzde ev sahibi olmak artık çok kolay. Nakit parası olmayanlar dahi istedikleri evi kolaylıkla alabiliyorlar. Bankaların verdiği konut kredisi ile hayalindeki evi alan sayısız kişi var. Peki, alacağınız ev hisseli tapu ise hisseli tapuya kredi çıkar mı? Malumunuz bankalar kredi verirken oldukça ince eleyip sık dokuyorlar. Kendilerini güvence altına almak için tüketici hakkında detaylı bilgiye sahip oluyorlar.

Eğer kişi aranan niteliklerde ise ve güven veriyorsa kredi onayı çıkıyor. Ancak, eğer kişi geçmişte hep sorun yaşamışsa, ödemelerini düzenli olarak yapmamışsa banka o kişiye riskli gözü ile bakıyor. Peki, hisseli tapuda kredi durumu nasıl?

Yalnız başına ev alma sıkıntısı yaşayanların başvurduğu bir durum olan hisseli tapuya konut kredisi elbette çıkıyor. Bankadan alınan konut kredisini ortaklaşa ödeyerek borcu bitirebiliyorlar. Kişilerin birleşerek alacağı konut için bankalar onay veriyor. Ancak, bunun için de bazı şartların yerine gelmesi gerekiyor. Daha önceleri bu kredi türünde kişilerin aile bireylerinden oluşması şartı aranıyordu. Ancak şuanda bu şartlar esnetilerek aile bağı olma şartı aranmıyor. Elbette bu şart bankadan bankaya değişebiliyor.

Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar

Bankalar böyle bir durumda alıcıların birini kefil, diğerini ise borçlu olarak gösteriyor. Bu yöntemin dışında, diğer bir yöntem ise, banka her alıcı için kredi onayı veriyor ve herkesi kendi borcundan sorumlu tutuyor.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 30 Kasım 2015 - 6:16:29

Benzer Konular

Yukarı Çık