Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Hesap Numarası Nerde Yazar İş Bankası

Hesap numarası özellikle para transfer işlemlerinde bize en gerekli olan rakam dizisidir. Her bankanın müşterilerine özel belirlediği hesap numaraları vardır. Yani hesap numarası belirttiğimiz gibi kişiye özeldir.

Hesap numarası banka kartınızın üzerinde yazmaktadır.  Banka kartınızın ön kısmında belirtilmektedir ve 7 haneli rakam dizisinden oluşmaktadır.  Hatta şöyle örneklendirelim kart üzerinde 1111 – 2222222 numarası yazılıdır. Başta yazan 4 haneli rakam şube kodunuzu göstermektedir. Kalan 7 haneli rakam da hesap numaranızdır.

Eğer kart üzerinde hesap numaranız yazmıyor ise iş bankası 0850 724 07 24 numaralı telefonu arayarak müşteri hizmetlerine bağlanıp hesap numarası sorgulamanızı yapabilirsiniz. Telefon bankacılığını günün her saatinde gece ya da gündüz fark etmeksizin arayabilir ve hizmet alabilirsiniz. Hesap numaranızı aldıktan sonra para transferi yapması için karşı tarafa verebilirsiniz.

Para transfer işleminiz mesai saati bitmeden yapılır se aynı gün hesabınız da olabilir ve harcamalara başlayabilirsiniz. Hesap numarasını kullanarak ATM lerden ,internet bankacılığı üzerinden ve şubeden transfer yapabilirsiniz.

Kategori: İş Bankası
Yazar: Tarih: 6 Aralık 2015 - 9:51:21

Benzer Konular

Yukarı Çık