Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Hastane Kredisi Nedir?

Öncelikle sağlık konusunun her şeyin üzerinde olduğunu hepimiz bilmekteyiz.Para her daim kazanılır ama sağlığımız bozuldu mu işte o zaman bizim kötü anlamız başlar.Bu günkü şartlar daha önceki yıllara  nazaran çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.Çünkü sağlık sigortamız düzenli yatığı sürece tüm devlet hastanelerinden, sigorta hastanelerinden hatta özel hastanelerden rahatlıkla tedavi olabiliyoruz. Özel hastaneleri muayene ücreti ve belirli test ücretlerini talep ediyorlar ama diğer işlemlerin parasını sigortadan talep ediyor.

Mesela; bütün özel hastaneler yoğum bakım ünitelerine aldıkları sigortalı hastalardan ücret almıyorlar. Sadece hasta servise çıktığı zaman oda ücreti  talep edebiliyorlar. Ama sigortanız düzenli yatırılmıyorsa işte o zaman yoğun bakım tedavisi de  talep ediyorlar. Bankalar da ihtiyaç kredilerine değişik isimler vererek müşterilerine cazip krediler sunmaktadır.Bu krediler de biri de sağlık(hastane) kredisi. Bu kredi sigortası olmayan kişiler için tercih edilmektedir. Sağlık kredisi (hastane) kredisi için ihtiyaç kredisi faiz  oranları uygulanmaktadır. Bunun için sağlık kredisi adı altında kredi almaya gerek yok.

Sadece bankalardaki ihtiyaç kredi oranlarını araştırıp çekebilirsiniz. Yalnız hangi hastanede ne gibi bir tedavi göreceğiniz konusunda iyi bilgi sahibi olup, ne kadar bir mevlaya olacağı konusunu da araştırmalısınız. Mağdur olmamanız için hastane yetkililerin den yaptıracağınız işlem hakkında net bir miktar almanız gerekir. Bankalar çekeceğiniz krediyi en fazla 36 ay vaade ile vermektedirler.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 21 Mart 2016 - 9:10:07

Benzer Konular

Yukarı Çık