Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Hangi Durumlarda Kredi Verilmez

Kredi alabilmeniz için bankanın belirlediği bazı şartları eksiksiz yerine getirmeniz gerekiyor. Eğer bu şartları yerine getirmez ya da getiremezsiniz banka size kredi vermeyebilir. Hangi durumlarda kredi verilmez yazımız da kısa ve net şekilde tarafınıza aktaralım.

Sizde bu durumlara dikkat etmeye çalışın.Öncelikle bankanın kredi başvuru aşamasında istediği evrakları eksiksiz temin etmeniz gerekiyor. Örneğin SGK prim dokümanı, gelir belgesi gibi. Bazı kampanyalar da evraksız kredi verilmeye başlandı.

Fakat bankaların kredi verirken olmazsa olması en temel dikkat ettiği nokta kredi notunuz. Kredi notu sizi finansal karnenizdir. Eğer bu notunuz düşük ise banka size hiçbir şekilde kredi vermeyebilir. Bunun yanı sıra eğer bankadan kredi almış ya da kredi kartı ödemeleriniz uzun bir süre yapmamış buna bağlı olarak da kara liste denilen listede yer almışsanız banka yine size kredi vermez.

Hangi durumlarda kredi verilmez öğrenmiş bulunuyoruz bundan sonrasın da tüm bu detaylara dikkat etmemiz gerekmektedir. Aksi takdirde bankadan kredi alamayız.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 18 Kasım 2015 - 7:21:13

Benzer Konular

Yukarı Çık