Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Hangi Bankalarda Hesabım Var Unuttum Ne Yapmalıyım?

Banka sayısını çok fazla olması nedeniyle bazı durumlarda birden fazla banka ile çalışmak söz konusu olmaktadır. Bu bankalardan vadeli, vadesiz hesaplar açılabilmekte ve kredi kartları da alınabilmektedir.

Bankaların sayısının çok fazla olması ve her bir bankanın ayrı bir kampanya düzenlemesi kişileri birden fazla hesap sahibi yapmaya zorlamaktadır. Bu gibi durumların sonucunda hangi bankadan hesabın olduğu unutulabilmektedir. Böyle bir durumlar karşılaşılması oldukça normaldir.

Bir banka hesabının hangi bankaya ait olduğu unutulduğunda yapılması gereken bankaların müşteri hizmetlerinin aranmasıdır. Burada bir sıralama yapılabilir. Daha önce işlem yapılan bankaların hatırlanması ile banka sıralaması yapıldıktan sonra belirli bir sayıya düşürülen banka sayısı üzerinden araştırma yapmak daha kolaydır.

Bankacılık işlemlerinin hızlı bir şekilde yapıldığı alan telefon bankacılığıdır. Bankaların müşteri hizmetlerinin aranarak kimlik numarası ile hesap kontrolü yapılması söz konusudur. O bankada kayıtlı bir hesabı bulunmayan kişilerin doğal olarak bir adı çıkmayacaktır. Bu tür aramaların yapılması için bankaların numaralarının öğrenilmesi gerekir.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 18 Şubat 2016 - 8:40:12

Benzer Konular

Yukarı Çık