Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Hangi Bankalarda Hesabım Var?

Bir bankadan hesap açabilmek için ilk olarak o bankaya resmi olarak başvuru yapmak gerekmektedir. Türkiye’de pek çok banka yer almaktadır. Bu bankaların hesapları için de vadeli, vadesiz veya mevduat hesapları yer almaktadır. Bu hesapları açarak isterseniz birikim yapabilir veya paranızı bu bankaların hesaplarında tutabilirsiniz. Vadeli veya vadesiz hesaplarınız üzerinden aynı zamanda istediğiniz banka iban numarasına para gönderebilirsiniz. Veya aynı şekilde sizlere para gelebilir. Bu hesaplar sizlerin birikim yapması veya paranızı güvenli bir şekilde koruyabilmeniz adına çok önemlidir. Eğer paranızı evinizde tutmak istemiyor veya yanınızda taşımak istemiyorsanız bu bankaların hesap numaralarını elde ederek saklayabilirsiniz. Bankaların hesap numaraları içerisinde sizler için özel ürünler de yer alabilir. Bazı bankalar hoşgeldin faizleri ile birlikte mevduat hesaplarında veya vadeli hesaplarda sizlere özel kazançlar getirebilir. Bunun yanı sıra nakit avans hesapları ile birlikte de istediğiniz her an paranızın faizi üzerinden avans çekebilirsiniz. Bankaların sizlere sunduğu hesaplarında bu ve bunun gibi daha birçok ürün yer almaktadır.

hangi bankalarda hesabım var

hangi bankalarda hesabım var

Eğer hangi bankada hesabım var diye merak ediyorsanız bunun için bankaların şubelerine gidebilir veya bankaların internet veya telefon bankacılığı üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu şekilde hesaplarınız var ise bütün bilgilere ulaşabilir veya hesaplarınız henüz mevcut değilse bankaya ait bir hesabınızın olmadığını görebilirsiniz. Bankalarda hesaplarınızın olup olmadığını sorgulayabilmek için de tek tek bankaların hesaplarına bakabilirsiniz.

Halk Bankası Hesap Sorgulama

Halkbank’da hesabım var mı? Halk Bankası internet bankacılığı üzerinden hesaplarınızı sorgulayabilirsiniz. Eğer bu bankada bir hesabınız var ise sizlere ıban numarası ile birlikte hesabınızın bütün bilgileri belirtilir. Diğer yandan banka üzerinde bir müşteri olarak kabul ediliyorsanız kart üzerinde yer alan müşteri numarası ile birlikte sizler de aradığınız bütün bilgilere ulaşabilirsiniz. Halkbankası telefon bankacılığı üzerinden de hesap sorgulaması yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Hesap Sorgulama

Yapı Kredi ‘de hesabım var mı? Yapı Kredi üzerinde işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilmeniz mümkün. Bu hesaplar üzerinde gerekli olan bilgileri girmeniz durumunda sizlere anında kısa mesaj olarak veya ekran üzerinde hesap numaralarınız bilgileri gösterilir. Bu sayede bir Yapı Kredi müşterisi olup olmadığınız öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Hesap Sorgulama

Vakıfbank’ta hesabım var mı? Bir Vakıfbank hesabına sahipseniz aynı zamanda bir hesap kartı veya hesap bilginizin olması da gerekir. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken tek şey Vakıfbank şubelerine gelmek veya Vakıfbank üzerinde sizler için sunulan internet bankacılığı veya telefon bankacılığı ile üyeliklerinizi sorgulamak. Vakıfbank hesabınızın olması durumunda hesap bilgilerinizi burada anında görebilirsiniz. Iban numarası başta olmak üzere hesabınızın ne zamana ve hangi şubeye bağlı olarak açıldığını görmeniz de mümkündür.

Akbank Hesap Sorgulama

Akbank’ta hesabım var mı? Akbank hesabı olan kişiler bunun sorgulamasını herhangi bir Akbank  şubesinden TC kimlik numarası ile birlikte yapabilir. Bunun yanı sıra Akbank telefon bankacılığı, internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden de hesap sorgulaması yapabilir. Akbank hesabınızın olması durumunda bu hesabın bütün özellikleri sizinle paylaşılabilir. Dilerseniz Akbank telefon bankacılığı ile müşteri hizmetleri üzerinden hesap sorgulaması yapabilirsiniz. Bu hesap sorgulamaları sayesinde kolaylıkla işlemlerinize devam edebilir veya bu hesabınızı kapatabilirsiniz.

İş Bankası Hesap Sorgulama

İş Bankası’nda Hesabım Var mı? Türkiye’nin en önemli bankalarından birisi olan İş Bankası üzerinden hesap sorgulamalarınızı yapmanız mümkün. İsterseniz size en yakın olan İş Bankası şubesine gelerek veya İş Bankası şubesiz bankacılık hizmetleri olan İş Bankası telefon ve internet bankacılığını kullanarak hesaplarınızı sorgulama hakkınız bulunmaktadır. TC kimlik numarası ile birlikte hangi bankada hesabınız olduğunu görebilirsiniz. Diğer yandan İş Bankası hesap sorgulama işlemleri üzerinden genel olarak ürünlerinizi değerlendirmeniz mümkün olabiliyor. İş Bankası müşteri numaranız varsa sizler de bu numara ile birlikte sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.

TEB Hesap Sorgulama

Teb Bankasın’da hesabım var mı? Kimlik numarası ile birlikte TEB üzerinden hesap sorgulaması yapabilir ve eğer bir hesabınız varsa bunun bütün bilgilerine ulaşabilirsiniz. Böylece TEB müşterisi olup olmadığınızı görebilir ve dilerseniz bu hesabı devam ettirebilir veya hesaplarınızı kapatabilirsiniz.

Hesaplarınızın sorgulamasını mutlaka yapın. Çünkü bir bankada hesabınız olması demek sizlerin aynı zamanda yıllık olarak kart ücreti veya hesap ücreti ödemeniz anlamına gelebilir. Durum böyle olursa da her an süpriz ödemeler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bankalar ile direkt olarak iletişim kurarak hesaplarınızın son durumlarını öğrenmenizde fayda vardır.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 18 Temmuz 2016 - 9:56:15

Benzer Konular

Yukarı Çık