Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Halk Bankasından Kredi Çekmek İçin Gerekli Belgeler

Halkbank içerisinde birbirinden farklı krediler bulunmaktadır. Bu krediler sayesinde işlemlerinizi ve nakit ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz. Halkbank kredisi onaylanan kişilere istediği miktarı vermeden önce gerekli prosedürlerin sağlanması için belirli evraklar istemektedir.

Halk Bankasından Kredi Çekmek İçin Gerekli Belgeler 

Bu evraklar şu şekildedir; kimlik belgeleri olarak Nüfus Cüzdanı/Ehliyet/Pasaport. Bunun yanında adres belgesi olarak ikametgah belgesi veya son aya ait ödenmiş telefon, elektrik, su vb. faturaların bankaya verilmesi gerekir. Bir diğer belge türü ise gelir belgesidir.

Bunlar; kamu çalışanları için bordrodur.  Özel sektör çalışanları için bordro veya üzerinde haciz bulunmadığı ibaresi içeren güncel onaylı gelir belgesi ile birlikte şirket imza sirkülerinin olduğu belge ve SGK hizmet dökümü belgesi.

Emekliler için SGK veya bağlı bulunulan kurum emekli belgesi, emekli maaş hesap cüzdanı, emekli olmasına rağmen aktif olarak ücretli çalıştığını beyan edenlerden iş yeri destek prim bildirgesi de bankaya verilir.

Serbest meslek sahipleri de güncel vergi levhası, yıllık gelir vergisi beyannamesi, güncel işletme hesap özeti, ticaret sicil gazetesi belgesi gereklidir. Çiftçilerin ise çiftçilik belgesi ve arazi tapu fotokopileri bankaya verilir.

Kategori: Halkbankası
Yazar: Tarih: 23 Şubat 2016 - 7:50:52

Benzer Konular

Yukarı Çık