Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Genç Emeklilik Planı

Genç Emeklilik Planı, Anadolu Hayat tarafından gençlere sunulan bir emeklilik ve fon sistemi olarak değerlendiriliyor. Bu sistem içerisinde gençlerin gelecekte rahat etmesi ve para biriktirme bilincine sahip olması da hedefleniyor. Bireysel emeklilik sistemine erkenden başlanarak bu sistemin ilerleyen dönemlerde kazanç olarak kullanılması da mümkün oluyor.

18-25 yaş arasındaki gençlere özel olarak hazırlanan bu sisteme hemen üye olabilirsiniz. Anadolu Hayat Emeklilik tarafından hazırlanan hesapta, Avantajlı Genç Emeklilik Planı ile aylık 79 TL’den başlayan ödemelerde bulunabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde güvenli bir geleceğe sahip olmak, eğitim ve diğer masraflarını da karşılayabilmek isteyen kişiler, bu hesaba katılarak gelecek nesillere de örnek olabiliyor.

genç emeklilik

genç emeklilik

Ayrıca bu hesaba üye olan kişiler, yatırdığı her katkı payı tutarının %25’i kadar da devlet fonlarından katkı alabilmektedir. Diğer yandan hesaba katılan kişiler, yapılan faiz artışlarından da faydalanabilmektedir. Buna göre bir genç, hesabına 100 TL yatırdığında yüzde 25 devlet katkısı sayesinde yatırdığı miktarı 125 TL olarak kasasına atabiliyor. Bu da gelecek dönemler için çok önemli bir birikim yapılmasına yardımcı oluyor.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 21 Nisan 2016 - 9:56:50

Benzer Konular

Yukarı Çık