Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Gelire Endeksli Tarım Kredisi

Her meslek grubu yada sektördeki acil nakit para ihtiyaçları değişiklik gösterebildiği için,kredi ihtiyaçları da değişiklikler göstermektedir.Çünkü her meslek mensubunun nakit akış riskleri farklı farklıdır.

Mesela tarımla uğraşıyorsanız hasadını yaptığınız ürünü alıcıya sattıktan sonra paranızı alamamış olabilirsiniz yada alacağınız bedel vadelere bölünmüş olabilir.Oysaki yeniden üretime geçebilmek veya ödemelerinizi yapabilmeniz için acil nakite ihtiyacınız olabilir.

enerji tarımı

enerji tarımı

İşte bu noktada yardımınıza çiftçi dostu “Gelire Endeksli Tarım Kredisi” gelecektir.Böylece size özel düşük faiz oranı ile bankaların tarım üreticilerine destek olmak ve  işletmenizi büyütmenize destek olmak için planladığı kredi ile nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.Üstelik kredi taksitleriniz gelirinize endeksli olarak belirlenecektir.

Gelirinize endeksli tarım kredisi almak istediğiniz de gerekli belgeler şunlardır:

  • çiftçilik belgesi
  • çiftçi kayıt sistemi belgesi
  • üreticinin alacağını gösteren belge
  • nüfus cüzdanı fotokopisi
  • gelir gider belgeleri-temlik (senet varlığında üzerindeki tüm hakların devri) sözleşmesi

Bankanın teminat isteyebileceğini göz önüne alarak değerli varlıklarda hazırda olmalıdır.Gelire endeksli tarım kredisinin vadesi 8 aydır.

Gelire endeksli tarım kredisi kullanarak ileri ki dönemde alabileceğiniz gelirleriniz sebebiyle tarım üretiminize ara vermeden devam edebilirsiniz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 28 Ocak 2016 - 7:04:58

Benzer Konular

Yukarı Çık