Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar, kredi verme kriterlerinde birtakım değişiklikler yapmışlardır. Buna göre öncelikli kriter kredi notudur. Kredi notu yüksek olan kişiler bankalardan rahat bir şekilde kredi alabilmektedir. Bazı bankalar kredi verirken gelir belgesi zorunluluğunu ortadan kaldırmıştır. Bundan dolayı maaş bordrosu olmadan kredi almak söz konusudur. Gelir belgesi, kişilerin aylık olarak gelirlerinin ne kadar olduğunu gösteren bir sistemdir. Klasik kredi verme şekillerinde bankalar gelir belgesini bordro olarak istemektedir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar bu sayede işlemlerini farklı bir şekilde düzenleyebilmektedir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında Halkbank, Odeabank ve İş Bankası gelmektedir. Garanti Bankası ve Finansbank da gelir belgesi olmadan kredi ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktadır. Gelir belgesiz kredi veren bankaların hangisi olduğunu öğrenmek için internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

Halkbank

Halkbank

Gelir belgesiz kredi veren bankalardan birisi olan Halkbank 50 bin TL’ye kadar kredi verebilmektedir. 1,25 oranındaki faiz oranları sayesinde genel olarak 36 aya kadar çıkan vadeler ile kredi almak söz konusudur. Bu bankadan alınacak krediler üzerinden yüzde 5 ile kredi tahsis ücreti ödemek mümkün olmaktadır.

finansbank

finansbank

Gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında bulunan Finansbank da 40 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. Bu kredileri alan kişiler, 36 aya kadar çıkan vadeler ile borçlarını geri ödeyebilmektedir. Kredi faiz oranları ise 1,20 üzerinden başlamaktadır.

Odeabank da her türlü ihtiyaçların karşılanmasını sağlamak adına faizsiz ve gelir belgesiz kredilerini vermektedir. Bu kredilerden genelde esnaf ve sanatkarlar yararlanabilmektedir.

iş bank kredi borcu

iş bank kredi borcu

İş Bankası gelir belgesiz kredi ile maaş bordrosu olmadan alınabilen krediler arasındadır. Bazı gelir belgesiz kredi veren bankalar sabit bir menkul tapusu ile kredi verebilmektedir. Bu tapuları teminat olarak kullanan bankalar gelir belgesi sabit olmayan kişilerden böyle bir belge istemek durumundadır.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında Odeabank 36 aya kadar çıkan vadeler eşliğinde işlemlerin yapılmasını sağlar. 1,25 oranındaki faizlerle verilen krediler sayesinde taşıt kredisi, konut kredisi veya ihtiyaç kredilerini alabilirsiniz. Diğer bankaların da ilerleyen dönemlerde gelir belgesi olmadan kredi vermesi beklenmektedir.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 9 Şubat 2016 - 8:02:37

Benzer Konular

Yukarı Çık