Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Gazilere Faizsiz Konut Kredisi

Gazi ve şehit yakınları için düzenlenen faizsiz konut kredisi kampanyası ile birlikte TOKİ ile anlaşma sağlanarak bu kişilere konut edinimi için kredi verilmektedir. Konut kredisini faizsiz bir şekilde alabilecek olan gazi ve şehit yakınları kredilerinin ödeme planlarını da kolay bir şekilde belirleyebileceklerdir.

Gaziler Konut Kredisi Başvurusunu Nasıl Yapacak?

 

SGK’ya yapılan başvurular ile birlikte dilekçe ile konut kredisi talebinde bulunulabilmektedir. Bu kredilerin alınması için belirtilen ikametgah adreslerinin kalıcı olması oldukça önemlidir. Konut kredileri ile birlikte gaziler ve gazi yakınları ile birlikte şehit aileleri kendi evlerine kavuşabileceklerdir. Bu ailelere yapılan yardımlar ile birlikte ev ve kira yardımının yapılabilmesi de söz konusudur. Hak sahipliği kazanan kişiler noter onaylı bir tapu fotokopisi ile birlikte hak sahipliği belgesi ve kimlik fotokopisi ile birlikte işlemlere başlayabileceklerdir. Bu sürecin ardından bankanın müşteri temsilciliğinde çalışan görevli kişi hak sahiplerine ilgili evrakları imzalatarak verilen belgelerle kredi başvurusu için işleme koyacak. Bu başvurunun ardından krediye başvuran kişiler için kredi başvuru ve onaylanma süreci başlayacak.

Gazilere Kredi Onay Süreci

Kredinin onaylanma süreci yaklaşık olarak 1-2 ay sürebilmektedir. Banka yetkilisine verilmiş olan iletişim numarası üzerinden başvuran kişilere ulaşarak kredinin geldiği bilgisini iletecektir. Sonra alması planlanan evin tapu yolu ile üzerinize tescil ettirilmesi ve üzerine ipotek konulmasına takip eden süreçte 1-2 gün içerisinde kredi kullanılması mümkün olmaktadır.

GAZİLERE KREDİ FAİZ ORANLARI

Banka krediyi kullandırırken % 1 masraf keserek kalan tutar hak sahiplerine teslim edilmektedir. Son düzenleme ile birlikte 2015 yılı için kullanılması mümkün olan kredi miktarı 79.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu miktar ile birlikte kredi ödemelerinizi ve planlamalarınızı yapabilirsiniz.

GAZİLERE KREdi

GAZİLERE KREDİ

TSK personeli için özel olarak düzenlenen ve gazi ve şehit yakınlarına yapılacak olan bu yardım ile ilgili kişiler istedikleri ilde TOKİ ile yapılan evlerden birisine sahip olabileceklerdir. Mehmetçik Vakfı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Vakfı ile birlikte ortaklaşa gerçekleşen bu kampanya ile birlikte oldukça uygun fiyatlarda ev sahibi olmak mümkün olmaktadır. Ev sahiplerinin gerekli evrakları zamanında teslim etmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle kredi başvurularının takip edilmesi gerekir.

Kategori: Genel, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 8 Kasım 2015 - 8:01:48

Benzer Konular

Yukarı Çık