Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Gazi ve Şehit Ailelerine Faizsiz Konut Kredisi

Gazi ve şehit ailelerine verilen faizsiz konut kredisi sayesinde onlara bir miktar da olsa moral verecek olan nakit destekleri, Hükümet tarafından onaylanan paket doğrultusunda Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre gazi ve şehit yakınları, TOKİ kredisi olarak faizsiz konut kredilerini 100 bin TL’ye kadar alabilecek.

Normalde bankalar tarafından 250 bin TL olarak verilen ancak belirli bir faiz ile verilen kredilerde, şehit ve gazi yakınları herhangi bir avantaja sahip değildi. Gazi ve şehit yakınları TOKİ’den hem kredi hem de ev alma şansına sahip olabilecek. Bu kredileri almak isteyen kişilerin hemen başvurularını yapması gerekiyor.

GAZİLERE KREdi

GAZİLERE KREDİ

Gerekli belgelerin ilgili emlak müdürlüklerine iletilmesi sonucunda hemen kredi alabilmeleri mümkün olmaktadır. Bu kredilerin alınması ile birlikte 250 bin TL’ye varan krediler 180 aylık vadeler ile ödenebilmektedir. Bu vadeler ile birlikte şehit ve gazi yakınları istedikleri yerden TOKİ kredisi alabilmektedir. TOKİ dairelerinin değerlerine göre kredi miktarlarında artma da alabilmektedir. Bunun için sadece gerekli evraklar ile alınmak istenen TOKİ kredisine başvuru yapmak gerekli ve yeterlidir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 15 Mayıs 2016 - 9:31:27

Benzer Konular

Yukarı Çık