Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Garanti Kredi Başvurusu

Bankaların en yoğun olarak verdiği hizmetlerin başında hepimizin de bildiği krediler gelmektedir. Türkiye şartlarında şu an için her banka kişi ve kurumlara yönelik kredi imkanları sunmaktadır. Garanti Bankası da kredi şartları göz önüne alındığı zaman, en avantajlı kredi imkanlarını müşterilerine sunan bankaların başında gelmektedir. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi başta olmak üzere çok farklı kredi türleri Garanti Bankası tarafından kişi ve kurumlara sunulmaktadır.

İlgili: Garanti Bankası Bireysel Kredi

İnsanlar için kredilerin en sorunlu aşamaları her zaman başvuru aşamaları olur. Özellikle direkt olarak şubeden yapılan başvurularda istenen evraklar ve bankalarla olan görüşmeler oldukça sıkıntılı görülmektedir. Bu şartlarda Garanti Bankası en hızlı ve sorunsuz başvuru süreçlerini yaşatan bankalar arasındadır. Garanti kredi başvurusu aşamalarında da kişilere yönelik çok çeşitli imkanlar oluşturulmuştur. Garanti Bankası’ndan kredi başvurularınızı şube yoluyla, internet yoluyla ya da SMS yoluyla yapabilirsiniz.

Şubeden yapılan başvurularda bilindiği gibi her bankada olduğu gibi Garanti Bankası tarafından da bazı evraklar talep edilmektedir. Bunun nedeni, şubeden başvuru yapan kişilerin genel olarak bankanın daha önceki müşterisi olmaması ya da ilk kez kredi başvurusu yapmasıdır. Banka bu aşamada kişilerden bazı evraklar ister ve bilgilerinizi kayıt altına alır. Verilen evraklar incelenir ve kredi başvurunuz bu şekilde sonuca ulaştırılır. Başvurduğunuz kredi eğer bir ihtiyaç kredisi ise, banka sizlerden kimlik, maaş dökümü ve kredi başvuru formu gibi evraklar isteyecektir. Bu evraklar genel olarak değişmeyen ve her banka tarafından istenen evraklardır. Kredinin türü değiştiği takdirde bazı ek evraklar da talep edilmektedir. Örneğin; başvurduğunuz kredi bir konut kredisi ise, banka sizlerden satın alınacak evin tapusu gibi bazı belgeleri de talep edecektir.

Garanti kredi başvurusu için şube haricinde başvuru yapabilme şansı da sunmaktadır. Öncelikle Garanti Bankası’nın bireysel internet sistemi üzerinden de kredi başvurusu yapılmaktadır. Özellikle son yıllarda bireysel internet sistemi oldukça yoğun olarak kullanılır bir hale gelmiştir. İş hayatında yoğun olarak çalışan ve bankalarla ilişkisi fazla olan kişi ve kurumlar, kredi başvurularını genel olarak internet üzerinden yapmaktadır. İnternet üzerinden yapılan başvurularda hiçbir şekilde evrak talep edilmemektedir. Bunun nedeni ise, bireysel internet sistemini sadece bankanın müşterilerinin kullanabilmesidir. Garanti Bankası’nın müşterisi olmayanlar bireysel internet sistemini kullanamamaktadırlar.

İlgili: Garanti Bankası Kredi Başvurusu

İnternet üzerinden yaptığınız başvurularda sonuçlar size ortalama 5 dakika içinde iletilmektedir. Bu şekilde kredi başvurunuz onaylandığı takdirde, paranız da direkt olarak internet üzerinden size iletilmektedir. 10-15 bin TL’ye kadar olan kredileri bu şekilde internet üzerinden alabilmek mümkündür. Daha yukarı olan miktarlarda ise krediyi almak için direkt olarak şubeye gitmeniz gerekmektedir. Garanti Bankası’ndan SMS yolu ile de kredi başvurusu yapabilmek mümkündür. Telefonunuzdan sadece TC kimlik numaranız ile başvuru yapabilir ve aynı şekilde sonucu da telefon üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kategori: Garanti Bankası Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 5 Kasım 2016 - 3:47:36

Benzer Konular

Yukarı Çık