Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Garanti Bankasından Kredi Çekmek İçin Gerekli Belgeler

Bankalar ve krediler hayatımızın bir parçası oldu. Konut Kredisinden taşıt kredisine,evlenme,eğitim,tatil,beyaz eşya gibi bir seferde çok fazla nakit paraya ihtiyacımız olduğu durumlarda iyi bir çözüm oluyorlar. Tek seferde ödeyemeyeceğiniz miktarları aylık vadelere bölerek daha uzun vadede bankaya geri ödeme ve bu arada da ihtiyacınızı karşılamanızı sağlıyorlar.

Size oldukça avantajlı şartlarla kredi kartı alternatifleri sunan güvenilir bankacılık hizmetleri veren Garanti Bankasından kredi çekmek istiyorsunuz ve gerekli belgeleri mi merak mı ediyorsunuz. Kredi çekmek için Garanti banka şubesine başvurabileceğiniz gibi,internet şubesi ve telefon bankacılığını kullanarak ta kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Gelin birlikte kredi çekerken hangi belgelerin gerekli hep birlikte inceleyelim:

 

  • 18 yaşınızı dolduran her Türk vatandaşı bankalara kredi için başvurabilir.Başvuru esnasında yanınızda TC kimlik numaranızın olduğu bir kimlik belgesi kesinlikle olmalıdır.
  • İlk etapta sizden istenen aylık gelirinizi gösteren bir evraktır.Çalışanlar bunu iş yerlerinden alacakları 2 aydan eski olmayan bordro ,son 6 aylık SGK dokümanı ile maaşınızda haciz/kesinti olup olmadığını gösteren gelir yazısı ile yapabilirler Çalışanlar için kredi çekmeden önceki son 6 aylık sürede sigorta primlerinizin düzenli ödenmiş olması gerekmektedir.
  • Emekliler için emekli tanıtım kartınız ve  hesap cüzdanınız yeterli olacaktır.
  • Gayrimenkul ve kira geliriniz varsa tabu ve kira hesaplarınızı bankaya ibraz ederek de gelirinizi belgelemiş olursunuz.
  • Şahıs şirketi iseniz güncel vergi levhanızı ve yıllık gelir beyannamenizi ve güncel işletme hesap özetini yetkililere bildirmeniz gerekmektedir. Eğer sermaye şirketi ortağı iseniz de güncel vergi levhanızı ve yıllık kurumlar vergisi beyannamenizi ibraz etmeniz istenecektir.
  • Bir işiniz yok ve faiz geliriniz varsa kredi başvuru tarihinizden sonra alınmış faiz geliri belgenizle gelirinizi belgelendirebilirsiniz.
  • Çifçilikle uğraşıyor ve yılın belli dönemlerinde ürün hasadınızda gelir sahibi oluyorsanız çiftçi belgenizi ibraz ederek gelir belgelendirmenizi yapmış olursunuz.
  • Garanti Bankası yaptığı değerlendirmeler sonucunda bazı durumlarda kefil talep etme yetkisine de sahiptir.
  • Araç kredisi alacaksanız 0 km araçlar için aracın proforma faturası,2.el araçlar için aracın ruhsatı gerekli olan evraklardandır.

 

Konut kredisine başvuracaksanız gelir belgenize ilave Kat mülkiyeti tapusu yada kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi yada kat irtifakı tapusu ve inşaat ruhsatının fotokopilerini de sunmanız gerekmektedir.

 

Kategori: Garanti Bankası Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 11 Şubat 2016 - 1:11:15

Benzer Konular

Yukarı Çık