Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Garanti Bankası SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

 

Kurumsal yapısı, şube ağı ve müşterilerine yönelik sunduğu hizmetlerle birlikte Türkiye şartlarındaki en büyük bankalardan birisi olan Garanti Bankası, birçok avantajlı kredi imkanları ile de müşterilerine etkin bir hizmet sunmaktadır. Garanti Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başta olmak üzere, konut kredisi, taşıt kredisi, tarım kredisi gibi çok farklı türlerde kredi alabilmek mümkündür.

İlgili: Garanti Bankası 2017 Yılbaşı Kredisi

Kredi imkanlarının çeşitlenmesi ile birlikte, Garanti Bankası da müşterilerine yönelik birçok çalışma yapmaktadır. Özellikle bu kredilere başvuru aşamasında oldukça kolaylıklar sağlanmaya çalışılmıştır. Bu kredilere başvururken şubeden başvuru yapabileceğiniz gibi, internet üzerinden ya da SMS yoluyla başvuru yapabilirsiniz. Son dönemde müşterilere daha pratik ve kolay gelen başvuru şekli, SMS başvuruları olmaktadır. SMS başvurularında banka sizlerden herhangi bir evrak talep etmediği gibi, kredinin cevabını da 5 dakika içerisinde telefonunuza göndermektedir.

Garanti Bankası SMS kredi başvurusu nasıl yapılır

SMS başvurularında iki farklı müşteri tipinin olduğunu söylemek mümkündür. Bunlardan ilki Garanti Bankası’nın müşterisi olanlar, diğeri ise Garanti Bankası’nın müşterisi olmayanlardır. Bankaya kredi başvurusu yapmak için sadece TC kimlik numaranız ile mesaj atmanız yeterlidir. Bu aşamada daha önceden Garanti Bankası’nın müşterisi olan kişiler daha avantajlı olacaktır. Banka müşterilerinin tüm bilgileri banka tarafından kayıt altında olduğu için, banka sizlerden herhangi bir evrak istemeyecek ve kredinizi olumlu yanıtlarsa direkt olarak krediniz ödenecektir.

Bu aşamada Garanti Bankası’nın müşterisi olmayan kişilerden bazı evraklar talep edilebilir. Bankanın müşterisi olunmadığı için, kayıtlı bilgiler de yoktur. Bu aşamada özellikle banka sizlerden gelir durumunuzu belgelemenizi isteyebilir. Garanti kredi başvurusu aşamalarında bu işlem herkes için geçerli olmaktadır. Bilindiği gibi banka müşterilerinin her zaman biraz daha fazla avantajı bulunmaktadır. Tüm bilgiler kayıt altında olduğu için başvuru aşamaları da daha sorunsuz geçmektedir. SMS başvurunuza cevap geldikten sonra sonuç olumlu ise, paranızı yine şube aracılığıyla alabilirsiniz.

Özellikle başvurduğunuz kredi türü ihtiyaç kredisi ise, gönderdiğiniz mesaja yanıt çok kısa bir sürede gelecektir. Gün içinde bankaya mesaj atarak, aynı gün içinde bankadan paranızı almanız bile mümkündür. Ancak konut kredisi, taşıt kredisi gibi kredi türlerinde bu sürecin biraz uzayabildiği de görülmüştür. Bunun nedeni ise elbette bu kredilerin miktarının daha fazla olmasıdır.

İlgili: Garanti Kredi Başvurusu

SMS Kredi başvuruları için esas nokta mesaj attığınız cep telefonu ve TC kimlik numarasıdır. Bankaya attığınız mesajlarda, cep telefonunuz ve TC kimlik numaranız üzerinden tüm bilgileriniz sorgulatılır. Bu aşamada banka müşterisi olanların kayıtları direkt olarak çıkmaktadır. Banka müşterisi olmayan kişilerin özellikle bu bilgiler ile kredi notları sorgulanmaktadır. Şayet kredi notunuz düşük ise, bankanın kredinize cevabı muhtemelen olumsuz olacaktır. Bu durum karşısında bankadan kredi çekebilmek için direkt olarak şubeye giderek, bankayı bu konuda ikna etmeniz gerekecektir.

Kategori: Garanti Bankası Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 28 Kasım 2016 - 1:01:51

Benzer Konular

Yukarı Çık