Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Fitch ve Moodys Kredi Notu Tahminleri Sorgulama

Fitch ve Moody’s kredi notu tahminleri sorgulama yazarak google tarama yaptırırsak bir çok site açılır. Fitch ve Moody’s uluslararası kredi değerlendirme kuruluşlarının bazılarıdır. Kredi değerlendirilmesi, bir borçlunun borcunu geri ödeyebilme yeteneğinin değerlendirmeside olabilir. Ayrıcana gelecekteki borçlarını ödeyebilme potansiyelinin olup olmadığını belirlerler. Düşük bir derecelendirme borç alanın borcunu ödeyememe riskinin yüksek olduğunu gösterir. Bu durum faizlerin yüksek olacağı ve zor borç bulacağı anlamına gelir. Devlet kredi değerlendirilmesi, bir ülkede yatırım ortamının riskini belirtir, buna politik riskide katar. Bu şirketler senede iki kere her ülkeye derece verir.

Fitch’in Türkiye’ye son kredi notu BBB görünümü ise NEGATİF’tir.

moody's kredi notu

moody’s kredi notu

Moody’s Türkiye kredi notu ise Baa3 görünüm NEGATİF olarak verilmiştir. Bu notlar yatırım yapılabilir olarak değerlendirilmektedir.

Moody’s kredi değerlendirme kuruluşu piyasalarda “sıfırcı hoca” olarak ünlenmiştir. Bu not artırımlarından sonra Türkiye 18 yıl sonra ilk defa yatırım yapılabilir ülke konumuna gelmiştir. Şu anda ülkemizde ekonomik teşviklerden dolayı ekonominin yatırımlarla güçlenmesi beklenmektedir. Yatırım yapılabilir seviyedeki Türkiye yabancı yatırımcıları da cezbetmektedir.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 17 Mayıs 2015 - 12:54:07

Benzer Konular

Yukarı Çık