Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Findeksle İlgili En Çok Sorulan Sorular

Türkiye’nin kredi notu öğrenme sayfası olan Findeks, reklam kampanyaları ile artık daha da tanınır bir hale geldi. İlk etapta bankalar tarafından bile tam olarak bilinmeyen kredi notu Findeks sayesinde daha da bilinir ve fark edilir ve yapıya büründü. Findeks(https://www.findeks.com), internet sitesinin dizaynını da değiştirerek herkes için çok kolay bir şekilde fark edilebilir hale geldi. Findeks üzerinden kredi notunu öğrenmek isteyen kişiler, kimlik numarası ile birlikte ilk seferde ücretsiz olarak kredi notunu öğrenebilmektedir. İlk defa kredi notunu öğrenecek olan kişiler aynı zamanda, kredi notunun anlamlarını ve durumlarını da rahat bir şekilde fark edebilecektir. Findeks kredi notu sayesinde bankacılık ve finans alanında pek çok işlem yapabilirsiniz. Öncelikli gelen soruların başında ise kredi notu gelmektedir.

Findeks Kredi Notu Nedir?

findeks bireysel kredi notu kredisorgulama.org

findeks bireysel kredi notu kredisorgulama.org

Kredi notu bankacılık başta olmak üzere finans ve ekonomi sektöründe bireysel ve kurumsal olarak kullanılan, kredi kayıt bürosu üzerinden alınan veriler ile belirli yüzdelerin değerlendirilmesi sonucunda oluşan reel ve rasyonel bir veridir. Kredi notu(//www.kredisorgulama.org), bankalardan kredi alabilmek için geçerlidir. Bir kişinin geçmiş dönemlerde bankalar ile yaptığı işlemlere göre değerlendirilir. Kredi notu üzerinde çeşitli faktörler etkilidir. Yıllık kredi limiti, işlem yapılan bankaların sayısı ve diğer etkenler kredi notu oluşma sürecinde birbirinden farklı oranlarda etki eder. Kısaca, kredi notu bankalardan alınan kredilerin veya kredi kartlarının borçlarının düzenli bir şekilde ödenmesi durumunda yükselir veya düşer.

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notunuzu öğrenmek için Findeks’in internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte TC kimlik numaranız ile sisteme üye olmanız ve daha sonraki süreçte bir ücret ödeyerek kredi notunuzu öğrenme imkanına sahip olmanız anlamına gelmektedir.

Findeks Güvenilir mi?

Kredi notunun Türkiye’deki tek adresi olan Findeks tamamen sayısal veriler üzerinden hesaplama yapar. Bu siteye gelen bilgiler de kredi kayıt bürosundan alınır. Kredi kayıt bürosu da bir kişinin bankalar ile yaptığı bütün işlemlerin depolandığı bir kurumdur. Bu nedenle Findeks kredi notu doğru ve güvenilirdir. Bankalar da buradan öğrendikleri puana göre işlem yapar.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 21 Nisan 2016 - 9:20:14

Benzer Konular

Yukarı Çık