Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Findeks Şikayet

Findeks şikayet son zamanlarda pek çok kişi tarafından yapılıyor. Findeks sistemi, internet ortamından, bankalardan kredi başvurusu yaparken, sahip olunan kredi notunun sorgulanması için kurulan bir site. Daha önceleri kredi notu, kredi kayıt bürosu aracılığı ile öğreniliyordu ya da bankalardan kredi başvurusu yaptığınızda bankalar size, kredi notunuzu söyleyebiliyordu.

Fakat, bankalardan yapılan başvurularda, kredi puanlarınız düşüyor. Zaten düşük bir puanına sahipseniz, kredi başvurusu yaparak, kredi notu öğrenme işlemi çok da doğru bir tercih olmayacaktır.

Findeks şikayet başvurularının artmasının nedeni ise, sistem güncellemelerinin bazı durumlarda geç yapılıyor olması. Bunun yanı sıra, Findeks kredi notu sorgulama işleminin maalesef ki ücretsiz olmaması. Ayrıca, sitede, üyelik gerçekleşmeden yani kimlik bilgilerinizi sisteme girmeden, sorgulama işleminin ücretli olduğunun belirtilmemesi.

Sisteme bilgi paylaşımı yaptıktan sonra, sorgulama yapma işleminin ücretli olduğu bilgisi veriliyor. Eğer ücret ödemek istemiyorsanız da, boş yere bilgilerinizi paylaşmış oluyorsunuz, bu da şikayetlerin asıl konusunu oluşturuyor. Findeks kredi notu sorgulama işlemi için 7 ila 8 Lira civarında ücret talep ediliyor. Eğer bu meblağın sizin için yüksek olduğunu düşünüyorsanız, bankaların resmi internet sitelerinden de artık sorgulama işlemi yapabiliyorsunuz.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 3 Ağustos 2015 - 9:54:00

Benzer Konular

Yukarı Çık