Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Findeks Rengi Yeşil Nedir?

Son yıllarda Findex terimini sıklıkla duyuyoruz. Öyle ki; Findex, kredi notunu öğrenmek isteyenler için oluşturulmuş bir platformdur. Eski adı Kredi kyıt Bürosu olan Findex, şuanda yeni adı ile hizmet vermeye devam etmektedir. Bildiğiniz üzere Findex kredi notu tüketici için büyük önem taşımaktadır.

Kredi notu ne kadar yüksek olursa kişinin bankalardan kredi alması bir o kadar kolay olacaktır. Kredi notu ise 1’den başlayıp, 1900’e kadar çıkmaktadır. Buna bağlı olarak son günlerde kredi notuna Findex rengi de eklenmiştir. Kişinin kredi notuna göre reng belirlenmekte olup, en düşük puan sıfırdır.

Findex rengi kırmızı,sarı ve yeşil olmak üzere üç ayrı bölümden oluşmaktadır. Tüketicinin kredi notuna göre renkler mevcut olup, bu renkler kişinin referansı olmaktadır. Peki, findeks rengi yeşil ne demek?

Findex rengi yeşil olan bir kişi bankaların en güvendiği müşteri tipidir. Yani, 1499 ile 1900 arası kredi notuna sahiptir ve hangi bankaya giderse gitsin talebi asla geri çevrilmeyecektir. Findex rengi yeşil olan tüketicilerin kesinlikle kredi çekememe gibi bir sorunları yoktur. Bankaların gözünde güvenilir olan bu tüketiciler istedikleri bankadan istedikleri miktardaki krediyi rahatlıkla alacaklardır.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 16 Temmuz 2015 - 12:44:41

Benzer Konular

Yukarı Çık