Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Findeks Rengi Nedir?

Bildiğiniz gibi bankaların kredi verirken baktıkları ilk şey kredi notumuz olmaktadır. Öyle ki; findeks kredi notu düşük olan tüketiciler kredi almakta bir hayli zorlanırlar. Kredi notu 1’den başlayarak 1900’e kadar yükselmekte olup, 1 en riskli grupta yer alırken, 1900 risksiz olarak nitelendirilmektedir. Son zamanlarda ise kredi notunu öğrenmek isteyenlerin sayısı oldukça arttı. Bu nedenle daha önce sadece bankaların bildiği kredi notunu artık tüketici de öğrenebiliyor. Findex platformu üzerinden kredi notunu öğrenmek isteyenler oturdukları yerden öğrenme imkanına kavuştular. Peki, findeks rengi nedir? Belki bu terimi daha önce hiç duymadınız. Öyle ki; bu terim daha yeni yeni dillerde dolanmaya başladı.

Findex rengi tüketicinin kredi notuna göre verilen renk anlamına gelmektedir.

findeks rengi

Findex rengi 3 ana kategoriden oluşmakta olup bunlar, kırmızı,sarı ve yeşil‘dir. Yeşil renk tahmin ettiğiniz gibi 1499 ile 1900 arası kredi puanına sahip olanlara verilen renktir. Bu kişilerin kredi çekememe gibi sorunları kesinlikle yoktur.

Findeks rengi sarı renk ise 699 ile 1499 arası kredi puanıdır. Bu renge sahip tüketici orta risk taşımaktadır. Kefil veya teminat ile kredi kullanabilirler.

Findeks rengi kırmızı renk ise 0 ile 699 arası kredi notunu temsil etmektedir. Bu renkteki bir tüketicinin kredi alması neredeyse imkansızdır. Eğer siz de kredi notunuzu ve findex renginizi merak ediyorsanız Findex platformu üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Findeks Rengi Kırmızı Ne Demek?

Findex rengi kırmızı olan bir tüketici için artık herşey bitmiş demektir. Yani, zamanında bankaların hizmetlerinden yararlanmış ancak aldığı hizmetin karşılığını verememiş bir tüketicinin kredi notu otomatik olarak düşük olacaktır. Buna istinaden Findex rengi de kırmızı olacaktır. Findex rengi kırmızı demek, kredi notunun 0-699 arası olması demektir. Bu puanda tahmin ettiğiniz üzere hiçbir banka için yeterli olmayacaktır. Öyle ki; kişi kredi kullanmak istese dahi asla kredi kullanamayacaktır.

Findex rengi kırmızı olanlar bütün borçlarını kapatmadan kredi notlarının düzelmesini bekleyemezler. Bu yüzden borçları kapattıktan sonra sonraki alacağı hizmetlerin ödemelerini zamanında ve düzenli olarak yaparsa kredi notu yavaş yavaş yükselecek ve bu da Findex renginin değişmesine neden olacaktır.

Findeks Rengi Sarı Ne Demek?

Findex rengi sarı olan bir kişinin kredi notu 699 ile 1499 arasında demektir. Bu da demek oluyor ki, teminat yada kefil aracılığı ile bankalardan kredi kullanabilirler. Malumunuz bankalar önce kendilerini garanti altına aldıkları için tüketicinin kredi notu oldukça önemlidir.

>>> findeks kredi notu

Eğer sizin kredi notunuz 699 ile 1499 arasında ise bankalar size çok fazla güvenmeyecektir. Ancak, eğer illa kredi çekmeniz gerekiyorsa teminat göstererek yada bir kefil göstererek kredi alabilirsiniz.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 4 Temmuz 2015 - 7:01:34

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. mehmet acele diyor ki:

    Kredi notumu öğrenebilir miyim?

Yukarı Çık