Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Findeks Rengi Kırmızı Olana Kredi Çıkar Mı?

Findeks renklerleri nelerdir? Findeks rengim kırmızı bana kredi çıkar mı? Hesapsızca çekilen krediler, ödemelerimizi düzenlemeden çektiğimiz krediler, veya gelirimizin hiç beklenmedik bir anda yok olması çekmiş olduğumuz kredilerin geri ödemelerinde problem yaşamamıza sebep olabilir. Gerek ihtiyaç kredileri gerekse son zamanlarda ev almamızı kolaylaştıran konut kredilerinde yapılan kampanyalardan sonra vatandaş kredi kullanmak için bankalara çok sık uğrar oldu. Bu durum kimi ihtiyaç sahibinin işini görürken kimilerinin de oldukça fazla borç batağına sürüklenmesine sebep oluyor.

findeks rengi

findeks rengi

Findeks rengi nedir?

Bankalar, kredi kartı ödemelerini geciktiren, kredi taksitlerini zamanında ve tam tutarında ödeyemeyen vatandaşın ödeme geçmişini belirlemek için not vererek belli bir sistem üzerine kayıt edilmesini sağlıyor. Merkez bankası bünyesi altında tutulan bu sisteme son yıllarda geliştirilen teknolojiler ile artık bireyler de ulaşıp kendi kredi notlarını öğrenme şansı yakalıyorlar. Kredi notunutuz Findeks resmi sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda kredi notlarınız ile doğru orantılı kredi renkleriniz vardır.

Findeks kredi notunuzun kırmızı olması demek kredi puanınızın 699 ve altı olduğu anlamına geliyor ki bu durum bankalar tarafından pek de hoş karşılanmaz. Kredi notu kırmızı olan bireylerin başvuruları bankalar tarafından geri çevrilir.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 21 Ocak 2016 - 7:00:58

Benzer Konular

Yukarı Çık