Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Findeks İletişim 444 4 552

Findeks bir çoğumuz bu ismi hep duymuşuzdur ama ne olduğunu bilmeyiz değil mi? Findeks Türkiye’nin önde gelen bankalarının ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. Tarafından hayata geçirilen finansal sektörde hizmet sağlayan bir platform. Kredi kullanmak istiyoruz bu bireysel araç ya da konut kredisi olabilir.

İşte bu kredileri kullanırken bankaların ilk önce baktığı aynı okul zamanlarımızdaki gibi notlarımız var yani kredi notu. Bankalar ve finansal kurumlardaki kredi borçlarını,limitlerini ve kredi notunu takip edebileceğin bir sistem.Kısacası finans piyasalarındaki aynan.

Findeks kredi notu nelerden oluşmaktadır önce ona bakalım.

%30’luk kısmı kredi ve kredi kartı kullanım alışkanlıkları;kredi ve kredi kartı tutarlarının asgari ücretlerinin zamanında ödenmesi kredi notunu yükselten bir olgudur.

%25’lik kısmı şuan olan hesap ve borcun durumu;sorunlu veya sorunsuz kapanmış krediler,halen devam eden borçlar,

%20’lik kısmı yeni kredi alımları henüz ödenmeye başlanmış hatta ödemesi başlamamış yakın zamanda kullanılan kredi,

%15’lik kısmı kredi kullanım yoğunluğu,

kredi kullanan ve düzenli ödeme geçmişine sahip bir kişinin hiç kredi kullanmayan yada az kullanan bir kişiye göre Findeks kredi notu daha yüksek olabilir.Görüyoruzki Findeks kredi notu bütün finansal hayatımızın karnesini bize sunmakta hatta ona göre tedbir almamızı sağlamakta.

Findeks Müşteri Hizmetleri 444 4 552 

Detaylı bir internet sitesine sahip olan bu platformun 444 4 552 nolu müşteri destek hattını arayarak her türlü destek ve hizmeti sunmakta.Hepimizin kredi ve kredi kartıyla haşir neşir olduğunu düşünürsek burdan bir karneye sahip olmanın yararı olacaktır.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 24 Şubat 2016 - 8:05:31

Benzer Konular

Yukarı Çık