Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Findeks Bireysel Üye Girişi

Kredi notu öğrenmek için Findeks bireysel üye girişi yapmanız gerekmektedir. BDDK tarafından kararlaştırılan ve 2011 yılından beri Findeks üzerinden öğrenilen kredi notu, bankalar ile işlem yapacak olan kişiler için çok önemli bir veridir. Kredi notu, bir takım unsurlar üzerinden hesaplanmaktadır. Yıllık olarak alınan kredi limiti, kredi kartlarına olan borçlar, banka kredilerine olan borçlar, borçların düzenli bir şekilde ödenme durumu, kaç banka ile işlem yapıldığı gibi noktaların her birisinin belirli bir yüzdesi bulunmaktadır. Bu yüzdeler sonucunda belirli bir süreç sonucunda kredi notu meydana gelmektedir. Bundan dolayı kredi notunu düzeltmek isteyen kişilerin uzun süreli bir şekilde bankalar ile olan ilişkilerini sağlıklı tutması gerekmektedir. Yani kredi notunu bir anda bozmak veya bir anda düzeltmek mümkün değildir.

findeks bireysel kredi notu kredisorgulama.org

findeks bireysel kredi notu kredisorgulama.org

Findeks üzerinden ilk sefere mahsus olarak kredi notunu öğrenilebilir. Bunun için Findeks internet sitesine TC kimlik numarası ile giriş yapmak gerekir. Daha sonraki dönemlerde kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin, Findeks üyelik gerektirir. Findeks’e üye olan kişiler, üye girişi bölümünden hesaplarını kontrol edebilirler.

Findeks Bireysel ve Kurumsal Paketler

Findeks aynı zamanda bireysel ve kurumsal olarak da pek çok hizmet vermektedir. Bankacılık ve finans alanında gerekli olan bütün bilgileri Findeks paketleri ile alabilirsiniz. Findeks üye olan müşterilerine çeşitli alanlarda risk raporu, kredi danışmanlığı gibi hizmetler vermektedir. Bunlardan yararlanmak için Findeks paketlerinden birisini almak gerekmektedir. Gold paket, klasik paket gibi isimlerle sunulan bu paketler, oldukça uygun fiyatlar ile verilmektedir. Böylece bir kredi almadan önce gerekli olan bütün bilgileri bu şekilde öğrenebilirsiniz. Bir kişinin bankaya gitmeden önce mutlaka kredi notunu öğrenmesi gerekmektedir. Aksi durumda kredi hayalleri suya düşebilir. Findeks’e üye olan kişiler, kredi notları hakkında bütün gelişmeleri takip edebilir. Kredi notunun düştüğü ve yükseldiği dönemleri belirleyebilir. Risk raporu hizmeti sayesinde kredilerini alma ihtimallerini değerlendirebilir.

Findeks Giriş Şifresi

Findeks kredi notu üye girişi yapan kişilerin bir şifre belirlemesi gerekmektedir. Bu şifrelerin kimseye verilmemesi ve zor tahmin edilen kombinasyonlarla yapılması gerekmektedir. Bankalardan kredi alacak olan kişilerin, Findeks kredi ve diğer paketler üzerinden değerlendirme yapması ve buna göre hareket etmesi yararlarına olacaktır.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 19 Nisan 2016 - 1:30:41

Benzer Konular

Yukarı Çık