Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Finansbank Bireysel Emeklilik

Şu an da ülkemizde emeklilik 60 yaş gibi bir problemimiz var. İlerde bu yaş sınırı iner mi bilinmez ama şuan böyle. Acaba 60 yaşına kadar çalışabilecek miyiz. Hiç sanmıyorum. 60 yaşında emekli olduktan sonra bırakın dinlemeyi, o yaşta hastalıklarla uğraşmaktan artık ne oluruz bilmem. Asıl para insana yaşlı iken lazımdır. Çünkü genç iken pek anlamayız, hastalıktan, yorgunluktan. Ama yıllar çok acımasız, gözümüzün yaşına bakmadan geçiyor. Hatta bu yaşam koşulları ile tek emeklilik maaşınla geçinmek zor. Zaten bir ev almışsınız ömrünüzün on, on beş yılını ödemelerinize vermişsiniz. Tam rahat edip emekli olayım derken, emekli maaşının düşüklüğünden dolayı geçinemezsiniz. Hatta bir çok insan bu yüzden emekli dahi olmuyor. Emekli çıksa, o maaşla nasıl geçinirim diye düşünüyor. Haklı. İşte bütün bunları düşünerek, daha sağlığımız yerinde iken bir takım yatırımları yapmak yaşlılığımızı rahat geçirmemize sebep olacaktır.

BES bireysel emeklilik sistemi

BES bireysel emeklilik sistemi

Finansbank Bireysel emeklilikten bahsetmek istiyorum. Aylık en az 100 TL lik bir yatırım ile yaşlılığınızı bir nebze garanti altına alabilirsiniz. Yatıracağınız 100 TL ye de %25 devlet katkısıyla. Yani her ay birikiminiz 125 TL olacaktır. Devletin yapmış olduğu bu destekten niye yararlanmayasınız ki. 100 TL nedir, çok az bir mevla değil mi. Ufakcık bir ihtiyacınız dan kısmanız yeterli olacaktır. Ayrıca maddi sıkıntı çektiniz de, ödemelerinizi bir süreliğine dondurabilirsiniz. Daha sonra tekrar devam edebilirsiniz. En az 10 yıl ödemeniz gerekmektedir.

56 yaşına geldiğiniz zaman ister nakit olarak hepsini alabilirsiniz yada emekli maaşı gibi aylık ödeme olarak. En azından ikinci bir emekli maaşınız olur. Böylelikli daha rahat bir yaşam standartınız olacaktır. Ya da normal SSK priminiz doldu. Ama yaşınızı beklemek zorundasınız. Bireysel emeklilikten biriktirdiğiniz parayı nakit alarak kendinize bir işletme açabilir, kendi keyfinize göre çalışabilirsiniz. Emeklilik için bekleyeceğiniz dört yılda da kendi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Aylık daha fazla yatırım yaparak, devlet katkısından da daha fazla yararlanarak, daha çok birikime de sahip olabilirsiniz. Tamamen size kalmış. İster aylık 500 TL ödemeler yaparak, devlet katkısıyla birlikte aylık 625 TL birikime sahip olabilirsiniz.  

Finansbank bireysel emeklilik müşteri hizmetleri telefon numarası: 0850 222  0 900

Kategori: Finansbank
Yazar: Tarih: 29 Mart 2016 - 9:18:38

Benzer Konular

Yukarı Çık