Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Fiba Bankadan Kredi Notu Düşükler İçin Kredi İmkanı

Türkiye’nin alternatif bankalarından birisi olan Fiba Banka, kredi notu düşük olan kişilere kredi imkanı sağlıyor. Bilindiği gibi kredi notu bankalar ve tüketiciler için çok önemli bir yere sahip. Zamanında kredi notu uygulamasının olmamasından dolayı hem bankalar hem de kredi kullanıcıları pek çok sorunla karşı karşıya kalmıştır. Bu sorunların üstesinden gelebilmek için acil olarak uygulanmaya konulan kredi notu, bir anlamda çok iyi bir uygulama olarak kabul edilirken mağdur ettiği kişi veya kesimleri de artmıştır. Daha önceki dönemlerde bankalara kredi kartı veya kredi borcu olan kişilerin kredi notunun düşük olması, bankalardan yeni kredi alma ihtimalini bir hayli düşürmüştür.

Kredi notu bir anlamda kişilerin kartviziti özelliği de taşımaktadır. Kredi notu sayesinde bankalar istihbarat araştırmalarını daha net bir şekilde yapabilmektedir. Ayrıca kredi notunun pek çok veriden oluşması, kalıcı ve rasyonel olması kredi notunun güvenilirliğini önemli oranda artırmaktadır.

kredi notum düşük

kredi notum

Üstelik kredi notu stabil değil periyodik olarak değişebilen bir özelliğe de sahiptir. Bu sayede kredi notunun yükselmesi veya düşmesi söz konusudur. Bankalardan kredi notu nedeniyle kredi almakta zorlanan kişiler, nakit para bulma yöntemlerini başka araçlar kullanarak çözmeye çalışmaktadır. Senetle veya komisyonla kredi almak bunlar arasında gösterilmektedir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Banka

fibabanka iletişim

fibabanka iletişim

Ancak Fiba Banka, kredi notu düşük olan kişilere bir şans daha vermektedir. Kredi notu düşük olan kişiler Fiba Banka’nın özel ihtiyaç kredisinden yararlanabilmektedir. Fiba Banka’nın kredi notu düşük olan kişiler başta olmak üzere herkese sunduğu kredinin özellikleri de oldukça uygundur. 10000 TL kredi tutarına kadar kredi veren Fiba Banka, kredi vadelerini 24 aya kadar çıkartmaktadır. Bu sayede kredinin çok daha kolay bir şekilde ödenmesini sağlamaktadır. Diğer yandan kredide gelir belgesi şartı da aranmamaktadır. Bu da her kesimden kişinin kredi almasını kolaylaştırmaktadır.

Fiba Banka İhtiyaç kredisi faiz oranları % 1,69 ile 1,79 arasında da değişmektedir. Uygun faiz oranlarının olması, kredi notu düşük olan kişilerin daha kolay ödeme yapmasını sağlamaktadır. Bu kredinin kredi komisyonu 100 TL ile 270 TL arasında değişmektedir. Masrafsız bir kredi olmasından dolayı, hızlı bir şekilde alınabilmekte ve ödenebilmektedir.

Kategori: Fibabank
Yazar: Tarih: 12 Mayıs 2016 - 12:41:21

Benzer Konular

Yukarı Çık