Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Faizsiz Kredi Veren Kurumlar ve Şahıslar

Faizsiz kredi veren kurumlar hangileri, faizsiz kredi veren bankalar ve faizsiz kredi veren şahıslar aranmaktadır. Kredi alacak olan kişilerin gidecekleri tek yer her zaman bankalar değildir. Serbest piyasa ekonomisinden dolayı artık bankalar haricinde de kredi veren kurumlar veya şahıslar olmaktadır. Özellikle son dönemlerde Hükümet destekleri ile birlikte esnaflara, kobilere ve girişimcilere düşük faizli krediler verilmektedir. KOSGEB bu alanda öncü bir kuruluş olmuştur ve devlet desteği ile birlikte özel krediler vermektedir. Hatta bazı girişimcilere hibe desteği de sunmaktadır. Yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte yeni kredi seçenekleri genişletilmiştir. Kredilerin içerisinde düşük faiz oranları, hibe oranlarının yükseltilmesi ile birlikte KOSGEB Türk ekonomisinin en önemli kurumlarından birisi olmuştur. Bu kurumdan düşük faizli, faizsiz veya hibe olarak maddi yardım almak mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken KOSGEB tarafından verilen girişimcilik kurslarına kayıt olmak ve buradan eğitim almak.

KOSGEB’TEN Faizsiz Kredi

Kosgeb Hibe Kredisi

Kosgeb Hibe Kredisi

Bu eğitimin tamamlanmasının ardından girişimcilik projelerinin hazırlanması ve heyete sunulması ile birlikte kredi almanın yolu açılabiliyor. Girişimcilik projelerinin onaylanması ile birlikte sizlere anında düşük faizli krediler veya hibeler verilebiliyor. Bu kredileri alabilmek için bütün proje kalemlerinin belirtilmesi ve gerekli olan bütün aşamalarda ürünlerin faydalı bir şekilde kullandırımlarının yapılabilmesidir.

Kurumların haricinde tarım koopatifleri de çiftçilere özel krediler verebiliyor. Bu kooperatiflerin birlikte işlemlerinin yapılması için kredi seçeneklerinin takip edilmesi gerekiyor. Kredi imkanlarını kullanmak isteyen kişilerin çiftçi veya tarım alanında olması şartı arandığı için kooperatif kredileri geniş bir kitleye hitap edemiyor.

Bankalar haricinde düşük faizli kredi imkanları veren şahıslar ise senetle veya komisyonla kredi verme yöntemini kullanan kişiler. Son dönemlerde sıkça duyduğunuz ve artık yaygınlık kazanan bu kredi alma yöntemi bir anlamda kendi sektörünü oluşturdu. Bankalardan kredi alamayan kişiler kredi notu handikapından dolayı senetle veya komisyonla kredi alarak bankalar ile uğraşmadan doğrudan nakit sorunlarının üstesinden gelebiliyor. Bu şekilde verilen kredileri alabilmek için de dikkatli bir araştırma yapmak gerekiyor. Kredilerinizi bu sayede alabilir ve kullanabilirsiniz. Böylece bankalardan kredi alamıyorum diye üzülmeden en uygun ödeme seçeneklerini belirleyerek kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Banka harici kredi veren resmi kurumlar ve şahıslar bu şekildedir.

Kategori: KOSGEB, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 25 Temmuz 2016 - 7:28:03

Benzer Konular

Yukarı Çık