Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Faizsiz Kredi 2017

Faizsiz krediler genelde hem bankalar hem de devlet kurumları tarafından girişimcilere, emeklilere ve kobilere verilmektedir. Özel bankaların ürettiği faizsiz krediler 2016 yılında çok fazla ilgi gördü. Bunun yanı sıra KOSGEB başta olmak üzere kendi işini genişletmek isteyen veya yeni bir iş kurmak isteyen kişiler kredilerini çok daha kolay bir şekilde alabilmektedir. Bu kişilere verilen kredilerde herhangi bir faiz oranı uygulanmaz. KOSGEB bu alanda çok büyük bir yatırım yapmıştır. Özel kredi imkanlarında 100 bin TL’ye kadar faizsiz krediler verilmektedir. Bunun yanında bu krediler hibe olarak da alınabilmektedir. Faizsiz kredi alacak olan kişilerin KOSGEB birimlerine başvuruda bulunması ve kredilerini almadan önce eğitim sürecinden geçmesi gerekmektedir. Faizsiz olarak verilen bu krediler 36 aylık vadeler halinde alınabilmekte ve ödenebilmektedir. Faiz olmadan alınabilen bu krediler hem kobilere hem de girişimcilere büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Faizsiz kredi 2017 yılında da devam edecek. Bu sene özel bankalar çok fazla faizsiz kredi vermedi. Ancak faiz oranlarında çok önemli indirimler yapan bankalar da oldu. Bu kredileri takip etmek bu aşamada çok önemli. Çünkü kredi alırken faiz oranları ile birlikte ödem takvimi de değişebilmektedir. Her kredinin özelliklerinin iyi bilinmesi ve ödeme planlarının da bütçelere göre yenilenmesi gerekebilir.

faizsiz kredi

faizsiz kredi

Ödeme planlamasının doğru bir şekilde yapılması durumunda gerekli olan bütün faiz oranlarının ve diğer aylık taksit miktarlarının düzenlenmesi kredi veren kurumlar tarafından yapılabilmektedir. Bu kredileri alacak olan kişilerin çok iyi bir piyasa araştırması yapması gerekir. Bu araştırmalar sonucunda faizsiz kredilerin alınması mümkündür.

Faizsiz KOSGEB Kredileri

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi faizsiz krediler veya çok düşük olan faizli krediler girişimciler, kobiler veya esnaf ve sanatkarlara verilmektedir. Bu kredi kampanyaları da genelde KOSGEB başta olmak üzere devlet kurumlarında verilen kredi dağıtım yerleri vermektedir. Şu anda güncel olarak faizsiz kredi kampanyası düzenleyen bankalardan birisi Halk Bankası’dır. Halk Bankası esnaf ve sanatkarlar için özel olarak bir faizsiz kredi düzenlemiştir. Sıfır faizli esnaf kredileri olarak verilen bu krediler de kendi içerisinde çeşitlenmektedir.

Halkbank Faizsiz Kredi

Halk Bank tarafından faizsiz bir şekilde verilen kredilerden birisi kaybolmak üzere olan mesleklerin yeniden ayağa kalkmasını sağlayan ve bu meslek kollarının gelişmesine ortam hazırlayan krediler. Halkbank tarafından sıfır faizle verilen bu kredi, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9’uncu maddesinde belirtilen seçeneklere göre verilmektedir. Buna göre geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında iş gösteren kişilere bu kredi sıfır faiz şansıyla verilmektedir. Bu krediden yararlanacak olan meslek grupları ise el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığı’nca kabul edilen mesleklerdir. Bu meslek sahipleri Halk Bank şubelerine gelerek sıfır faizle kredi alabilir.

Faizsiz kredi seçenekleri Halk Bankası ile 2017 yılında da devam edecek. Bunun haricinde şu anda faizsiz krediler ile ilgili herhangi bir yeni gelişme bulunmuyor. Faizsiz krediler ile ilgili en son haberleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Kategori: Genel, Halkbankası, KOSGEB
Yazar: Tarih: 13 Temmuz 2016 - 8:59:00

Benzer Konular

Yukarı Çık