Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Faiz Oranı %1’in Altında Olan Banka Kredileri

%1 kredi faiz oranının altında olan banka kredileri var mı?Genelde banka kredileri % 1,25 lerden başlayıp %1.60 lara kadar değişmektedir. Ama kredi faiz oranları sizin alacağınız vadeye göre değişikliklik göstermektedir.

Örneğin; 12 ay vade ile 120 vade oranları birbirinden çok farklıdır. Yani vade uzadıkça faiz oranları da normal olarak yükselmektedir. %1 in altında faiz oranları tabi ki de vardır. Ama genelde 12 vadelere bölünen kredileri kapsamaktadır.

Örneğin; 5 BİN TL çekmek istiyorsanız. En azıdan hesaplayalım. ING Bank’dan 12 ay vade ile çektiğinizde %0.37 faiz oranı ile çekebilirsiniz. Aylık ödemeleriniz 300 TL hesaplanmaktadır. İş bankası veya Denizbank’tan çekmek istiyorsunuz %0.75 faiz oranı ile 12 ay vade ile çektiğinizde aylık ödemeleriniz 441 TL ye masrafsız çekebilirsiniz.

Garanti Bankasından %0.95 faiz oranı ile aylık 448 TL ile 12 ay taksitle çekebilirsiniz. 24 ay vadeli olarak düşünürseniz; Garanti Bankasından %0,95 faiz oranı ile aylık ödemeleriniz 250 TL olacaktır.

kredi faiz oranları hesaplama

kredi faiz oranları hesaplama

İş Bankasından çekmek istersiniz de, % 0.96 faiz oranı ile 24 ay vade ile aylık ödemeleriniz 240 TL olur. Daha fazla miktarda kredi çekmek isterseniz de aylık ödemeleriniz ve faiz oranlarınız daha yüksek olacaktır.

%1 in altındaki faiz oranlarında sadece vadenin kısa olması değil, dosya masrafları da biraz fazla olmaktadır. Kredinizi daha kısa sürede bitirmek istiyorsanız bu vadelerle çekmeniz ve daha düşük faizlerle çekmeniz tabi ki daha mantıklı. Ama yüksek miktarlar da çekmek isterseniz ve uzun vadeler de düşünüyorsanız, faiz oranları biraz daha yüksek olabilir.

İhtiyaç kredileri bankalardan en fazla 36 ay vade ile, araç kredileri 48 ay vadeli ile, konut krediler 120 ay vade ile verilmektedir. Çekeceğiniz kredinin maaşınızın %45 ini aşmayacak şekilde verilmektedir. Yani çekeceğiniz kredinin miktarını çok iyi değerlendirmeniz gerekir. Bunun için hangi banka daha düşük faiz oranlar da ise  o bankadan  çekmeniz hem sizin için ödeme kolaylığı sağlayacaktır, hemde maaşınızı kapsama alanı daha düşük olacaktır.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 27 Nisan 2016 - 1:00:48

Benzer Konular

Yukarı Çık