Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Evim ve Tarlam Tapulu Kredi Çekebilir miyim?

Günümüz koşulları ve şartları doğrultusunda krediye ihtiyacı olmayan vatandaşın sayısı oldukça az görünüyor. Öyle ki her gün birçok sayıda kredi başvuru yapan kişiler ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda rahata ermek istiyor. Yüksek tutarlı ve uzan vadeli ihtiyaçlarınız için kendinize ve yakınlarınıza ait bir evi teminat vererek nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz ve sizlere kredi veren bankalar bulunuyor.

Sahip olduğunuz bir ev veya tarlanızın tapusu var ise bu varlıklarınızı ipotek göstererek kolay bir yol ile kredi sahibi olabilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi koşulları arasında 18 yaşından büyük olmak, gelir belgesi sahibi olmak, kredinin taksiti hane halkının ortalama gelirinin %50 sini geçmiyor olması gibi aranan şartlar vardır. Aynı zamanda teminat olarak konut iş yeri ipoteği alınmaktadır.

Krediye kimi bankalar hayat sigortası yaptırma zorunluluğu getirmektedir. Bankadan bankaya değişiklik gösterebilecek ama hemen hemen aynı olan gerekli olan belgeler ise şu şekildedir. Nüfus Cüzdanı, Gelir durumu belgesi, gayrimenkul geliri beyan edenler için tapunun aslı ve fotokopisi şartı gerekmektedir. En önemlisi ise ipotek alınacak gayrimenkulün tapusudur. Eviniz veya arsanızın tapusunu başvuru sırasında bankalar sizden talep etmektedirler.

Tapusu olmayan ev ve arsanız için ise kredi almanız neredeyse imkansızdır.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 10 Mart 2016 - 9:28:32

Benzer Konular

Yukarı Çık