Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ev-Konut Kredisi Çekmek İçin Doğru Zaman mı?

Ev ve Konut kredileri bankaların en çok üzerinde durduğu kredilerden birisidir. Bu krediler sayesinde kişiler hayalindeki eve kavuşmaktır. Bankaların çoğu ev kredilerinde teminat olarak alınan evi ipotek altına alabilmektedir. Bununla birlikte bazı bankalar yüksek seviyelerde kredi notu ve kefil de isteyebilmektedir.

Ev kredisi almak için bankaların faiz oranlarının düşmesini beklemek çok doğrudur. Şu an için bankaların konut kredilerinin faiz oranları normal seviyelerdedir. Son zamanlarda kredilerden daha çok ev fiyatlarının çok yükseldiği görülmektedir.

ev teminatlı kredi

ev teminatlı kredi

Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde ve Antalya ve Muğla gibi tatil yörelerinde satılan evlerin fiyatları geçen yıla oranla yüzde 20 seviyelerinde artmıştır. Ev fiyatlarının bu denli fazla olması bankalardan konut kredisi alacak olan kişileri zor duruma düşürebilir.

Ev ve konut kredisinde düşük faiz uygulamalarının yılın belirli dönemlerde uygulandığı bilinmektedir. Bundan dolayı bu kişilerin sadece bu dönemleri takip etmesi ve düşük faizli kampanyaları kredilerde hemen ev kredisi alması daha doğru bir hareket olacaktır.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 5 Nisan 2016 - 8:44:18

Benzer Konular

Yukarı Çık