Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ev Alıp Satarak Ne Kadar Para Kazanırım

Konut yatırımları ve konut ticari dönemsel olarak gündeme gelen bir kazanç aracı olarak görülebilmektedir. Bu durumun her zaman değil de dönemsel olarak gündeme gelmesinin nedeni, konut fiyatlarının artış göstermesi, konut alım ve satımlarına çok fazla ilginin olmasıdır. Ev alıp satmak, çok fazla tercih edilen veya bir sektör haline gelen yatırım durumlarından birisi değildir.

Ancak son dönemlerde Türkiye’de özellikle büyük şehirlerde konut fiyatlarının artması, ev alıp satmayı tercih edilen bir yöntem haline getirmiştir. Bir ev alıp satımında kazanç sağlamak için öncelikli olarak bir arsanın keşfedilmeden önce alınması gerekir. Bu sayede arsa değerliyken daha ucuza o bölgeden ev alınabilir veya ev satılabilir.

EVİN OLSUN

EVİN OLSUN

EV ALIP SATARAK PARA KAZANMAK

Zamanında 100 bin TL’ye alınan bir ev bölgenin ve arsanın değerlenmesiyle birlikte 150 bin TL’ye alınabilir. Ancak bunun için çok önemli bir şekilde piyasa araştırması yapmak gerekir. Arsa fiyatlarının, inşa sektörünün ve diğer ev fiyatlarının izlenmesi ile birlikte elde bulunan konut satılabilir. Yüzde yüz olarak bir kazanç sağlanmasa da yüzde 20’lere varan bir kazanç elde edilebilir.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 18 Nisan 2016 - 8:08:12

Benzer Konular

Yukarı Çık