Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

ESHOT Bakiye Sorgulama

ESHOT kalan bakiye sorgulama işlemleri: Eshot İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs işletmesinin adıdır.1943 yılında kurulmuş olan ESHOT açılımı “Elektrik,Su,Havagazı,Otobüs ve Troleybüs” idi.

Bugün sadece otobüs bölümü çalışmaktadır.Nisan 2014 tarihinden beri 1484 araç ile İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı hizmet veren bir Genel Müdürlüktür.

ESHOT’a bağlı otobüs,metro,vapur ve banliyölerde elektronik kart kullanılmaktadır.Bu elektronik kartı sadece İzmir ‘de ESHOT’a bağlı ulaşım araçlarıyla seyahat ederken kullanabilirsiniz.

Kişiye özel indirimli elektronik kartlar da mevcuttur.Bunlar öğrenciler için öğrenci kartı,öğretmenler için öğretmen kartı ve 65 yaş için elektronik karttır.

Elektronik kart başvurusu yapılabilmek için yapmanız gerekenler:Kart bedelini Vakıfbank şubeleri üzerinden ESHOT kurum tahsilat hesabına havale ücreti ödemeden yatırmanız gerekmektedir.Daha sonra online başvuru yapabilirsiniz.Böylece daha avantajlı ulaşım hakkına sahip olabilirsiniz.

Kartınızı için başvuru yaptıktan sonra eshot.gov.tr üzerinden kartınızın basılıp basılmadığını TC kimlik numaranızı yazarak sorgulayabilirsiniz.

Kart dolum işlemlerini kart dolum bayilerinden,istasyon ve iskelelerde bulunan yükleme noktalarından ve online olarak yapabilirsiniz.

Kartınızın bakiyesini de eshot.gov.tr üzerinden elektronik kart numaranızı girerek ne kadar bakiyeniz olduğunu sorgulayabilirsiniz.Böylece bakiyeniz ne durumda,yeterli mi kontrol edebilirsiniz.Bakiye yüklemesi de yapabilirsiniz.Yapılan bu işlem tamamen ücretsizdir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 4 Şubat 2016 - 2:49:47

Benzer Konular

Yukarı Çık