Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Eş Muvafakatnamesi Olmadan Kredi

Eş Muvafakatnamesi; ailenin hayatını sürdürdüğü konutun üzerinde eş Muvafakatnamesi olmadan alım satım gibi işlemleri gerçekleştirememesi anlamına gelmektedir.  Özellikle bu durum konut kredilerinde dikkat ile bakılan ve incelenilen konular arasındadır.

Eş Muvafakatnamesi Nasıl Alınır?

Üst metinde belirttiğimiz gibi taşıt ve konut ya da başka amaçla çekilecek olan krediler de ipotek olan ev gösterilecek ise eş Muvafakatnamesi olmak zorundadır. Aksi halde krediniz onaylanmayacaktır. Eşinizin de krediyi onaylaması ve bankaya gelerek gerekli evrakları imzalaması gerekmektedir.

Eş Muvafakatnamesi olmadan ihtiyaç kredisi gibi küçük miktarlı ipotek ya da teminat gerektirmeyen kredileri alabilirsiniz. Bu krediler de evrak işleri ve prosedürleri daha azdır. Sadece kredi notunuz önemsenmektedir. Eş Muvafakatnamesi olmadan kredi belirttiğimiz gibi almak zordur. Siz yine de bu alanda aklınıza takılan soruları kredi başvurusu yaptığınız bankaya sorabilirsiniz.

Daha kapsamlı bilgiye sahip oldukları için size eksiksiz bilgi verecek ve yönlendirmeleri yapacaklardır. Ardından sizde bu doğrultu da kredi başvurunuzu yaparak konut kredisi alabilir ya da eş Muvafakatnamesi ile ipotek göstererek diğer kredinizi alabilirsiniz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 17 Aralık 2015 - 5:35:18

Benzer Konular

Yukarı Çık